Vyrobte si doma efektivní přípravek, se kterým snadno vyčistíte silně znečištěné nádobí

Vyrobte si doma efektivní přípravek, se kterým snadno vyčistíte silně znečištěné nádobí

Každý z nás se jistě někdy setkal se špinavým nádobím, které nešlo pořádně vyčistit. Třeba takové hrnce nebo pánvičky, právě na nich špína a nečistoty ulpívají snadno a drží se mnohdy doslova zuby nehty.

Místo toho, abyste při drhnutí silně znečištěného nádobí nechali ve dřezu ruce, si vyrobte efektivní čistič, se kterým i takto špinavé nádobí vydrhnete raz dva.

Domácí přípravek na špinavé nádobí

Ať už půjde o připálenou pánev nebo hrnec, na jehož dno skrze nečistoty ani neuvidíte – v každém případě se můžete spolehnout na podomácku vyrobený čistič. Ten dosahuje skvělých výsledků a na rozdíl od kupovaných prostředků neobsahuje agresivní složky chemie.

Na přípravu potřebujete:

  • půl hrníčku peroxidu vodíku
  • čtvrt hrníčku jedlé sody
  • polévkovou lžíci citronové šťávy
  • dvě čajové lžičky soli

Všechny suroviny smíchejte dohromady. Měla by vám vzniknout kašička, nebo chcete-li pasta, se kterou potřete znečištěná místa na nádobí. Nechte působit čtvrt až půl hodiny, poté smyjte.

Když se špína nechce pustit

Někdy se stane, že je nádobí znečištěné natolik, že se jej špína nebude chtít jen tak pustit. Tehdy použijte nejen vyrobený přípravek, ale na pomoc povolejte také abrazivní houbičku. Kombinace těchto dvou pomocníků jistě zaručí, že špinavé nádobí bude po vašem zásahu opět zářit čistotou.

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!