Vyrobte si domácí sprej na nerezový dřez

Když je nerezový dřez nový, vypadá opravdu krásně. S postupem času je to ale s jeho vzhledem horší a horší. Mnohdy se přistihneme, že při pohledu na něj kroutíme hlavou a uvažujeme, že si pořídíme džez z jiného materiálu, nežli se trápit s nerezovým neřádem.

Investovat hned do nového dřezu není potřeba. Nemluvě o tom, že některé typy nevyjdou po finanční stránce zrovna nejlevněji. Místo toho vám přinášíme tip na výrobu domácího čističe nerezového dřezu, na který jistě nedáte dopustit.

Neutrácejte zbytečně: vyrobte si domácí sprej na nerezový dřez
Foto: Pexels.com

I když dřez myjete, nevypadá jako na začátku

Pokud se na dřezu objevují žluté skvrny, které se nechtějí pustit, nebo třeba jiné fleky, které vám na něm jednoduše vadí, bude se vám hodit náš recept na domácí přípravek určený pro péči o nerezový dřez.

Neutrácejte zbytečně: vyrobte si domácí sprej na nerezový dřez
Foto: Pexels.com

Na výrobu budete potřebovat

  • půl litru horké vody
  • 50 gramů kyseliny citronové

Postup výroby je úplně jednoduchý. Stačí horkou vodu smíchat s kyselinou citronovou a nechat ji pořádně rozpustit. Poté směs nalít to sprejovky a začít používat, jak je vám libo.

Nejlépe funguje na suchý dřez

Před samotným čištěním není potřeba dřez namáčet – jednak přípravek v sobě obsahuje vodu a za druhé mnohem lépe funguje na suchý dřez. Ten stačí přípravkem postříkat a nechat alespoň čtvrt hodinky působit. Poté za pomoci kartáčku nebo houbičky dřez vyčistěte tak, jak jste běžně zvyklí. Opláchněte čistou vodou a suchým hadříkem vyleštěte do sucha.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!