Využijte staré přepravky na zahradě. Ještě udělají velkou pomoc

Skoro každá domácnost doma určitě vlastní nejednu přepravku. Je to skvělá věc k přenášení těžších věcí. Dají se do ní ukládat potraviny do sklepa, odnést nákup, přenášet a uskladňovat ovoce. Někdy se nám pak přepravky hromadí nebo už jsou zničené a nevíme co s nimi. Většinou pak skončí někde vyhozené. Přitom se z nich dají vyrobit krásné věci na zahrádku. Nejlepší jsou hlavně dřevěné přepravky, které nám díky materiálu usnadní výrobu čehokoliv, ale také plastové se dají hezky přetvořit.

Dekorační květináč pro květiny a bylinky

Dřevěné přepravky lze krásně předělat například jako vláček na zahrádku, který veze květiny. Nejen, že to je krásná dekorace, ale potěší i děti. Stačí mít pár přepravek, nějakou barvu ve spreji, menší kulaté talířky od květináčů, které se dají použít jako kola, 2 prázdné květináče na komín a trošku fantazie. Do jednotlivých vagónů pak vložte květiny v květináči a krásná dekorace je na světě.

Mimo to, se samozřejmě jednotlivé přepravky dají různě vrstvit na sebe a můžeme tak vytvořit například krásnou bylinkovou nebo květinovou stavbu.

Jako polička nebo stolička

Polička

Plastové nebo dřevěné přepravky můžeme nasprejovat různými oblíbenými barvami a pověsit je jako poličku na zeď. Tam pak můžeme vložit nebo zavěsit různé zahradní nástroje. Poslouží pak i jako úložný prostor ke grilu pro nástroje ke grilování.

Stolička

Otvor přepravek můžeme také pobýt dřevěnými prkny. Ty nabarvíme, nalakujeme a pak je můžeme využít jako stoličku na sezení.

Foto: Shutterstock

Pěstování bylinek a zeleniny

Plastové přepravky jsou skvělé pro pěstování bylinek a zeleniny. Do přepravky je potřeba připevnit zahradní textilii, pořídit si kvalitní zeminu a semínka a můžeme pěstovat. Zahradní textilie čerpá hodně vlhkosti z půdy, ve které bylinky nebo zeleninu pěstujeme, proto dejme pozor na častější zalévání.

Foto: Shutterstock, zdroj: Pinterest, The Spruce