Zapáchající kuchyňské prkénko lze spolehlivě vyčistit i bez chemie

Zapáchající kuchyňské prkénko lze spolehlivě vyčistit i bez chemie

Ačkoli je v dnešní moderní době tolik jiných možností, mnoho z nás nedá v kuchyni dopustit na klasiku v podobě dřevěného prkénka. Ne všichni se totiž chceme obklopovat plasty, protože i tak jich je všude plno.

Dřevěná prkénka jsou v kuchyni už takovou klasikou. Nevýhodou je, že dřevo do sebe absorbuje pachy, proto se může velmi snadno stát, že nám začne prkénko zapáchat. Není hned nutné se jej zbavovat a smířit se s tím, že plastová alternativa je lepší, protože plast do sebe pachy nenasává. Poradíme vám, jak se zápachu z dřevěného prkénka zbavit.

Co pomůže na zápach linoucí se z dřevěného prkénka?

Čištění prkénka přírodní cestou: šetrné a efektivní!

Pokud i vy doma v kuchyni při vaření a přípravě pokrmů používáte dřevěná prkénka, pak určitě nic nezkazíte, když jim svou pozornost budete věnovat pravidelně. Proč čekat až do chvíle, kdy prkénko začne nepříjemně vonět, když je mnohem jednodušší tomu předcházet?

Dobrou zprávou je, že k čištění dřevěného prkénka nebudete potřebovat chemické prostředky. Ano, dají se sice pořídit, drogerie je plná takových vymožeností, ale skutečně chcete na prkénko, na kterém připravujete potraviny, používat chemii? Věříme, že určitě ne. Přírodní způsob čištění je šetrnější a zároveň efektivní.

Co pomůže na zápach linoucí se z dřevěného prkénka?

Co budete potřebovat:

Ve skutečnosti toho není mnoho, možná i v tom se skrývá kouzlo snadného čištění. K výrobě speciální pasty totiž budete potřebovat jen jedlou sodu, kterou jistě má doma úplně každý a obyčejnou vodu, jež vám doma teče z kohoutku.

Smíchejte 2 čajové lžičky jedlé sody s jednou čajovou lžičkou vlažné vody. Množství pasty si můžete přizpůsobit nejen podle potřeby, ale zejména podle velikosti nebo množství čištěných prkének.

Co pomůže na zápach linoucí se z dřevěného prkénka?

Jak na čištění?

Dřevěné prkénko nejdříve umyjte běžným způsobem a nechte uschnout. Poté na něho aplikujte vámi vyrobenou pastu, kterou nechte působit klidně i 30 minut. Poté pastu z prkénka smyjte pod čistou vodou a nechte ho dobře uschnout.

Soda možná na první pohled vypadá obyčejně, ale mimo jiné je skvělá v tom, že pohlcuje pachy – a přesně takového efektu chcete dosáhnout. Pakliže by zápach přetrvával, doporučujeme postup zopakovat.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com, Pixabay.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!