Zařizujeme byt podle znamení zvěrokruhu. Kdo je milovník kontrastů a kdo rád tráví čas na zahradě?

Tápete při zařizování nového domova? Zkuste se inspirovat hvězdami. Vaše znamení vám napoví, jak ideálně upravit interiér, aby se vám dobře žilo.

Beran miluje pohodlí

Berani potřebují místečko, kde mohou pohodlně odpočívat, nejlepší je designová pohovka či křeslo. V otázce barev se nebrání kontrastům a ostrým přechodům. Milují dřevo a vybavení nenáročné na údržbu. Rádi šokují a provokují a tomu přizpůsobují také výzdobu, včetně obrazů na stěnách. Beran příliš nemá rád severní stranu, tudíž tam určitě není vhodné orientovat ložnici, ve které by se cítil mnohem více unavený, s migrénou apod.

Foto: Pexels.com

Býk rád dobře jí

Býci milují pohodlí, měkkost, teplé žluté odstíny, med, jantar, hnědou. Má rád krásu, kvalitu a pevnost. Jeho královstvím je kuchyně. Rád v ní tráví spoustu času, skvěle vaří a chutná mu. Proto má být kuchyň středem bytu. Také koupelna má být prostorná a luxusní. Dává přednost vlastnímu bydlení před nájemním. Vybavení mívá spíše konzervativní, nábytek z masivu a v ložnici spoustu měkkých textilií.

Foto: Pexels.com

Blíženci potřebují prostor

Blíženec je živel, pořád v pohybu. Potřebuje mít velký a průchozí byt, kam se vejde spoustu přátel. Je tedy logické, že potřebuje pokoj pro hosty. Jejich domácnost oplývá jasnými barvami s moderním a jednoduchým nábytkem. Nesmí chybět velká okna, aby bylo zajištěno světlo.

Blíženci potřebují prostor venku, proto hledají bydlení se zahradou nebo alespoň s balkonem. Mají rádi mintovou či žlutou barvu, béžovou, světle šedou a pudrovou. Potřebují kontakt se světem, proto si pořizují veškeré vymoženosti moderní technologie, hlavně počítat, chytrý mobil apod.

Býci se nebojí investovat do své kuchyně. Zdroj: Pixabay.com

Rak je rodinný typ

Raci jsou velice poutáni na svou rodinu, a proto si hned od počátku budují klasické rodinné bydlení. Je pro ně důležité, aby se doma všichni cítili dobře. Nikde nesmí chybět zarámované fotografie těch nejbližších. V ložnici pak často mívají anděla přímo nad postelí.

Milují pečlivě zrenovované staré věci, třeba kredenc natřený bílou barvou, zrenovovaný stolek po babičce a růžový porcelán. V oknech nesmí chybět záclonky a závěsy. Mají rádi bílou, světle modrou, mentolovou a starorůžovou.

Raci nechtějí žádné ostré hrany. Dávají přednost dřevu, hlíně, lnu, bavlně, květinovým vzorům a přírodním materiálům. Kuchyň v příbytku Raka má být velká a domácky zařízená.

Foto: Unsplash.com

Lev potřebuje luxus

Lvi mají vysoké nároky na bydlení, preferují teplé barvy a hlavně zlatou. Jejich nábytek musí být masivní a pohodlný. Sedačky a křesla s nákladným čalouněním. Na zdech visí obrazy ve zlacených rámem. Toto všechno rozhodně neznamená, že by jejich domov byl přeplácaný, naopak. Místnosti jsou vzdušné jen s pár kousky nábytku. Stěny obvykle volí bílé, aby vynikl zbytek vybavení.

Z použitých materiálů dávají přednost dřevu, kameni a kovu. V ložnici najdete plno saténu, damašku, velkou a pohodlnou manželskou postel. Milují těžší a éterické vůně. Kde to jde, tam postaví lampičku, svíčky apod.

Foto: Pixabay.com

Panny touží po systému

Panny chtějí mít doma systém a pořádek. Špína a nepořádek je rozčilují, takže si s sebou vezměte přezuvky, když půjdete na návštěvu. Každá věc v bytě musí mít své místo. Dávají přednost jednoduchému a funkčnímu nábytku. Mají rádi dřevo a kov. Doplňky jsou střídmé a moderní. Bez obav investují do kuchyňských spotřebičů.

Nesnáší umělé materiály. Nábytek mají Panny postaven tak, aby se dobře udržoval. Miluje barvy podzimu a přírodních odstínů. Rády tráví čas na zahrádce. Touží po jemné a levandulové vůni nebo vůni lesa.

Váhy plní domov dekoracemi

Byt Vah poznáte na první pohled. Je v něm výrazně viditelná opulentnost, spousta jemných a chlupatých materiálů včetně malých koberečků a předložek z kožešiny.

V obývacím pokoji stojí luxusní konferenční stoleček, na zdech visí olejové malby s krajinkami a květinami. Ale nenechte se mýlit, rozhodně to neznamená žádný kýč. Vše je vybíráno s citem a vkusem.

Doménou Vah je barevnost, kvalita a vše teplé, měkké a pohodlné. Jsou ochotné utratit za své bydlení mnoho peněz. Nezbytností je velká šatna se zrcadlem. Nesnáší pachy a průvan.

Foto: Depositphotos.com

Štír má rád černobílé variace

Štír je znamením kontrastů. Aby dokázal vstřebat všechny své prožitky a vjemy, potřebuje zařízení v klidném tónu. Dává přednost černo-bílé kombinaci a rudým doplňkům. Má rád účelný a pohodlný nábytek. Dokáže sladit i nesladitelné.

U Štíra doma se nachází mnoho přírodních materiálů (dřevo, ratan či korek). Nemají rádi ostré světlo, proto často pořídí závěsy z luxusního materiálu. Na zdech visí spousta obrazů, které se mohou zdát na první pohled nepochopitelné, ale Štíři v nich vidí význam. Jeho snem je vybavená knihovna a videotéka. Rádi přijímají návštěvy a v ložnici musí mít velkou postel a měkké doplňky.

Foto: Pexels.com

Střelec je milovníkem atypického bydlení

Střelci touží po prostoru a čistotě. Jejich domov působí často atypickým dojmem. Dávají přednost nenáročným materiálům a snadné údržbě. Luxus dodávají svému bydlení koženou sedačkou a křesli. Na zdi jim často visí obrazy od uznávaných umělců, ale hned vedle klidně pověsí obrázek nakreslený svým dítětem.

Nepotrpí si na zbytečnosti. Rádi relaxují, takže v koupelně mají většinou vanu. Střelec má rád zvířata. Na druhou stranu často ani nepotřebuje ložnici. Kam si lehne, tam spí.

Foto: Depositphotos.com

Jeho bydlení je plné rostlin, kytiček a masivního dřeva. Také keramika nesmí chybět. Neradi uklízí, takže se vyhýbají zbytečně velkému množství drobností. Z barevných kombinací mu sedí zelená, modrá, medově žlutá a teplá hnědá. Vyhýbají se červené a oranžové.

Kozoroh rád relaxuje

Kozoroh razí heslo: můj dům, můj hrad. Je velmi praktický a v zařizování střízlivý. Potrpí si na dokonalé uspořádání a na vybavení nešetří. Kožená sedačka musí být opravdu z kůže, dřevěný nábytek z masivu a minimum dekorací, vždy pečlivě vybraných.

Kuchyně je vybavená praktickými a moderními spotřebiči. Volí převážně zelené či jasné žluté barvy. Rád investuje do matrací a roštů. Z vůně dává přednost vanilce a cedrovému dřevu. Své soukromí chrání závěsy a záclonami. Stěny má často obložené dřevem a vytváří komorní pohodovou atmosféru plnou bezpečí.

Vodnář chce být originální

Vodnář jako vzdušný živel je velmi zvláštní a zajímavý. Vše vidí jinak než ostatní. V bytě chce mít všeho méně než ostatní, ale zároveň dbá na pohodlí a kvalitu. Vynechává všechny lapače prachu a zbytečnosti. To ale neznamená, že se rád neobklopí nějakými kvalitními kousky a starožitnostmi.

Z barev dává přednost pestrým tónům. Často doma nemají závěsy a volí silné lustry a lampy ve stylu art deco. V bytě Vodnáři mají své pevné místo moderní vymoženosti. Jsou skvělými společníky a obklopují se přáteli. Proto je prvním kusem nábytku u nich doma vždy stůl a židle. Nejlépe velký a kulatý.

Má rád přírodní motivy a materiály. Velmi důležitá je u něj doma pracovna s počítačem a skříní na dokumenty a poznámky. V pracovně nechybí ani pohodlná pohovka pro odpočinek. Nezbytností je výrazné nasvícení. Vůně si oblíbil éterické, opiové a orientální.

Pohodlné posezení pro setkání s přáteli každý Vodnář miluje. Foto: Pixabay.com

Ryby potřebují vodu

Ryby spadají pod planetu Neptun a není se co divit, že milují vodu. Svůj domov zdobí kapradinami, květinovými zahrádkami s jezírky, skalničkami a dalšími doplňky. Panuje u nich harmonie a klid, dávají přednost světlým odstínům modré, růžové a šedé. Deprimuje je černá a šedá.

Očekávejte u nich přírodní a recyklovatelné materiály. Není jim cizí ani dřevo, cihly a papír. V bytě nechybí hudba a vůně, které jim pomáhají ke stabilizaci. Důležité jsou měkké tvary a hebkost. Důležitou místnosti je koupelna, kde Ryby relaxují a odpočívají.