Zařizujeme domácnost do anglického stylu

Anglický styl bydlení se stává v posledních letech velice oblíbený a populární. I když se někomu může jevit anglický styl trochu kýčovitý, i takto zařízené domácnosti mají své kouzlo. Anglické domácnosti jsou inspirované venkovem, nemůžeme se proto divit množství masivních dřevěných kousků. Styl však není specifický jen dřevem. Prozraďme si, co je pro styl typické a jak si domácnost do stylu Anglie zařídit.

Masivní nábytek je dominantní

Pro anglický styl bydlení jsou typické zejména masivní, robustní věci. Ať už je to nábytek nebo doplňky. Zůstaňme však chvíli u nábytku. Každé anglicky zařízené domácnosti musí dominovat především velká pohovka, která bude mít vydatná dřevěná opěrátka. Podobně by mělo vypadat křeslo, které má v anglické domácnosti své čestné místo. Stoly, police, skříně či rámy obrazů mají být taktéž vyrobeny z masivního dřeva, které bude vonět, i když bude přelakované.

Do kategorie “nábytek” lze zařadit také krb, který je nedílnou součástí takto zařízených domovů. Krb musí mít robustní římsu, nad kterou se bude tyčit například zrcadlo nebo velký obraz krajiny či podobného motivu.

Je to také o doplňcích

Každý styl má samozřejmě i své doplňky, které ho tvoří. Zatímco pro skandinávský styl bydlení jsou typické jednoduché obrazy a přírodní doplňky, pro anglickou domácnost jsou specifické nejrůznější koberečky, také záclony, deky, ubrusy nebo přehozy či ručníky a polštáře s luxusním vzorem. Kované doplňky mají v těchto domácnostech také své místo. Konkrétně si pořiďte třeba kované svícny.

Kov lze doplnit porcelánem v podobě porcelánového servisu, jenž si vystavíte třeba na polici vedle krbu nebo v prosklené komodě.

Foto: Unsplash.com, Pexels.com.

Tereza Čierníková

Má práce je zároveň mým koníčkem. Psaní článků však není mým jediným hobby. Miluji také sport, čtení a turistiku, respektive cestování obecně. Ve volném čase se věnuji seberozvoji, jelikož vím, že pořád je co se učit.

DISKUZE