Zbavte se nevábného zápachu z odpadu snadno a rychle

Zbavte se nevábného zápachu z odpadu snadno a rychle

Stačí se naklonit nad umyvadlo nebo dřez v kuchyni a do nosu vás udeří nepříjemný odér. Mnohdy je zápach natolik silný, že se vám do očí začnou hrnout slzy, nebo vás to jednoduše (a pěkně lidově) řečeno navalí.

S nepříjemným zápachem lnoucím se z odpadu se setkal snad úplně každý. Co na něho pomáhá? Jak se ho co nejrychleji zbavit?

Povolejte zvon!

Usadilo se vám cosi v odpadu a teď to tam nelibě zavání? Nepříjemný odér dokáže pěkně znepříjemnit den, nemluvě o tom, že se smrad táhne celou domácností. Jedním z nejjednodušších řešení je vzít na pomoc klasiku v podobě zvonu, se kterým pumpováním vytvoříte tlak, který nečistoty vytáhne.

Podívejte se tomu na zoubek!

Pumpovali jste gumovým zvonem doslova jako o život, ale odpad si i nadále “vesele” zavání? Tak to ne, nevzdávejte se a podívejte se tomu na zoubek. Jak? No přece tak, že rozeberete sifon a mrknete se, kde je problém.

Čistit lze i bez použití chemie!

Základem voňavého odpadu je čistý odpad. Čistit byste ho měli pravidelně, nikoli až tehdy, kdy o sobě dá vědět nepříjemným smradem. Většina lidí vy automaticky sáhla po chemickém čističi, vy ale můžete být chytřejší a jít na to přírodní cestou. Na vyčištění odpadu skvěle funguje tak (ne)obyčejná věc, jako je jedlá soda, kterou stačí smíchat s trochou octa a zalít vroucí vodou.

Myslete na prevenci!

I tady se hodí zmínit jednu doporučovanou radu: prevence je základ. Pokud nechcete, aby se vám v odpadu usazovaly nečistoty, které mohou po určité době vyvolat zápach, naučte se používat sítka – ať už plastová nebo kovová, účinek mají stejný a rozhodně se vyplatí.

Foto: Pexels.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!