Zbavte se zápachu ve vašich botách jednou provždy. Pomůže snadný trik s kávou

Někomu se potí nohy více někomu méně. Někdo v botách funguje celý den v práci a jiní se přezouvají do pantoflí. Jiní mají více párů tenisek a další na sezónu jen jedny. Každý se o svoje boty nějak staráme a chceme, aby nám co nejvíce vydržely.

Všechny tyto aspekty ovlivňují, jak vám voní nebo nevoní vaše boty. Někdy je zápach tak neúnosný, že je třeba boty nějak provonět. Jako první většina z nás sáhne pro sprej na boty. Ale jaké jsou další možnosti, jak odstranit zápach z vašich bot?

Sluneční paprsky

Sluneční paprsky jsou zázračné na sušení různých věcí. Mimo to, že vám vybělí a provoní oblečení, vám taky může pomoct se zápachem z bot.

Rozvažte a uvolněte tkaničky co nejvíce, vytáhněte jazyk jak nejvýše to jde a dejte boty na slunce. UV paprsky zničí bakterie, které se postupně vytvořily ve vaši obuvi. Pokud máte semišové nebo kožené boty, nenechávejte je na sluníčku příliš dlouho. Takovým materiálům slunce příliš nesvědčí.

Jedlá soda

Jedlá soda je opravdový zázrak. Můžeme jí použít v celé domácnosti včetně péči o obuv. Nasypte trochu prášku do každé boty a nechte působit přes noc. Soda totiž absorbuje a neutralizuje různé pachy. Ráno nezapomeňte prášek z bot řádně vyklepat.

Mrazák

Vložte boty do mrazáku a zápach bude pryč. Obuv vložte do uzavíratelného sáčku a důkladně zabezpečte, aby se v mrazáku neotevřel. Nechte takto zamrazit přes noc. Díky nízké teplotě, která ničí bakterie, budou vaše boty druhý den svěžejší.

Vyrobte si vlastní sprej na obuv. Půl šálku vody smíchejte s půlkou šálku octa a přidejte 5 kapek oleje z čajovníku. / Foto: Shutterstock

Kávová sedlina

Vyhazujete kávovou sedlinu? Rozhodně jí využijete jinak. Mimo to, že má i další využití například jako parádní hnojivo na rostliny, účinně bojuje proti zápachu ve vašich botách.

Kávovou sedlinu vložte do staré ponožky nebo do punčocháčů, otvor dobře zavažte a vložte do každé boty. Přes noc káva absorbuje nepříjemný zápach.

Domácí sprej na obuv

Jste zvyklý sprejovat boty proti zápachu? A co si takhle vyrobit vlastní sprej, který vyjde mnohem levněji. Půl šálku vody smíchejte s půlkou šálku octa a přidejte 5 kapek oleje z čajovníku. Nastříkejte do bot, jak jste zvyklý.

Foto: Shutterstock, zdroj: Goodhousekeeping, Cleanipedia