Zrcadla mohou zvětšit malý byt

Obyvatelé menších bytů často podléhají nepříjemnému pocitu, že je jejich bydlení příliš stísněné. Mnohdy na ně dopadají pocity, že se zde necítí dobře a že to zkrátka není ono. Zvláště panelákové byty, které nejsou dispozičně příliš veliké, mohou na své obyvatelé působit těsně – a to je potřeba změnit! Pokud žijete v bytě a míváte občas dojem, že by si vaše bydlení zasloužilo o něco více prostoru a vzdušnosti, pak moc dobře víme, co vám poradit!

Bourat nemusíte, jde to i jinak!

Možná vás při čtení úvodu dnešního článku napadlo, že vás snad budeme nabádat k tomu, abyste vzali do ruky kladivo a rozmáchli se jím proti zdi. Tím byste sice dosáhli většího prostoru, ale na úkor nespokojenosti vašich sousedů, kterým by se určitě nelíbilo, že jste se jim ve snaze zvětšit své bydlení probourali až do obýváku. Zvětšení malého prostoru jde docílit i jinak – a my víme jak, takže už na nic nečekejme, ať se o to společně s vámi můžeme podělit!

Objevte kouzlo zrcadel

Zrcadla v bytě zpravidla plní spíše praktickou funkci. Nejčastěji je vídáme buď v koupelně, kde zkrátka mají své čestné místo, nebo v předsíni. Někdo si zrcadlo umisťuje i do ložnice, kde se může prohlížet v celé své kráse. Jen málokdo si ale uvědomuje, že kromě praktické stránky mají zrcadla i stránku estetickou. Nejenže vám nabídnou dokonalý odraz vás samých, ale zároveň zútulní prostor, a aby toho nebylo málo, mohou mu dokonce dopřát i pár centimetrů navíc. A to je přesně to, co je v případě malého bytu žádoucí!

Optické zvětšení bydlení

Pokud chcete docílit optického zvětšení bytu v paneláku, zapomeňte na bourání nebo nutnost se přestěhovat. Dopřejte svému bydlení zrcadla – a čím větším, tím samozřejmě lepší! Uvidíte, že jakmile zrcadlo pověsíte na zeď, daný prostor se rázem jako mávnutím kouzelného proutku zvětší a protáhne. Jasně, tenhle efekt dokáže zrcadlo v bytě pouze opticky, ale i to bohatě stačí k tomu, abyste se zbavili nepříjemného pocitu stísněnosti. A to zní fajn, nemyslíte?

Má to i další výhody

Použití zrcadel v malém panelákovém bytě má i další výhody, nežli jen optické zvětšení prostoru. Jak je známo, zrcadla odráží – a to nejen váš odraz, ale i světlo či barvy. To vám může pomoci k tomu, aby váš byt působil vzdušnější a světlejší. Zvláště pokud zrcadla zkombinujete se světlou výmalbou, denním světlem nebo světlem umělým – umělé světlo máme na mysli v místnostech, kde nejsou okna a denní světlo sem nemá žádnou cestu. Uvidíte, že zrcadla v bytě oživí celý prostor, dodají mu ten správný šmrnc i jiskru a vy se v něm rázem budete cítit mnohem lépe. A šlo to i bez stavebních zásahů, viďte?

Foto: Unsplash.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!

DISKUZE