Zubní pasta jako všestranný pomocník do domácnosti. Poradí si i se špinavými světly automobilu

Foto: Pexels.com

Zubní pastu máme v koupelně na poličce v kelímku nebo schovanou ve skříňce pod umyvadlem asi úplně všichni. Její využití se doslova nabízí – čištění zubů, to je prostě klasika. Napadlo by vás zubní pastu využít i jinak?

Možná nyní kroutíte hlavou nad představou, k čemu by se asi tak zubní pasta hodila, vyjma toho, že ji používáme k ústní hygieně. Zubní pasta však (nejen) v domácnosti nabízí vícero využití.

Čištění světel

Jak jednoduše vyčistit světla u vašeho motorového miláčka? Proč ne třeba zubní pastou! Naneste ji na hadřík a světla na autě nebo na motorce s ní jednoduše vyleštěte. Výsledek vás mile překvapí.

Čištění obuvi

Máte doma boty s bílými okraji, které už ale vlivem nošení dávno nejsou tak krásně bílé, jako byly ve chvíli, kdy jste si je spokojeně odnášeli domů z obchodu? Vezměte na pomoc pastu a houbičku na nádobí – tahle dvojice se postará o to, že okraje budou zase zářit novotou.

Čištění železných povrchů

Kdo má doma třeba klasikou žehličku s železnou žehlicí plochou, ten si pomoc zubní pasty při jejím čištění jistě nebude moci vynachválit. Pastu lze přitom použít na vyčištění jakýchkoli železných povrchů v domácnosti.

Čištění stříbra

Trik používaný našimi babičkami – s pomocí zubní pasty navrátíte krásu zašlým stříbrným šperkům, na kterých se již podepsal zub času a připravil je o původní půvab, třpyt a lesk.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!