Neutrácejte zbytečně: vyrobte si domácí čistič toalety bez agresivní chemie

Neutrácejte zbytečně: vyrobte si domácí čistič toalety bez agresivní chemie

Toaleta by měla být vždy čistá. Nejen z toho důvodu, abychom zde předešli rozmnožování bakterií, ale zejména také proto, že čisté WC udělá na případné hosty mnohem větší dojem, nežli jeho naprostý opak. Vy byste se snad cítili dobře na toaletě u přátel, která by k čistotě měla sakra daleko? O takových lidech byste si pak udělali velmi rychle negativní obrázek…

Čištění toalety není zrovna nejoblíbenější činnost, nicméně pokud si nechcete udělat špatnou reputaci, chtě nechtě se tohoto úkolu budete muset zhostit. A proč při něm používat prostředky plné chemie, když si snadno můžete vyrobit svůj vlastní WC čistič?

Neutrácejte zbytečně: vyrobte si domácí čistič toalety

Co budete potřebovat na výrobu domácího WC čističe

Dobrou zprávou je, že k výrobě domácího WC čističe potřebujete jen suroviny, které má většina z nás běžně doma. A pokud přeci jen některou z nich po ruce mít nebudete, seženete je prakticky na každém rohu a k tomu všemu opravdu za hubičku. Potřebovat budete:

Postup přípravy:

Výroba domácího WC čističe, který na rozdíl od těch kupovaných neobsahuje ani stopu agresivní chemie a přitom funguje možná ještě lépe, vám zabere jen pár minut. Výsledek vás ale mile překvapí a žádný jiní čistič už nikdy nebudete chtít použít.

Pokud chcete, můžete přidat do WC mísy několik kapiček vámi vybraného esenciálního oleje pro ovonění.

Jedlou sodu vysypte po stranách WC mísy. Poté ji zalijte jablečným octem. Ten v kombinaci s jedlou sodou začne šumět. Pokud bude ve WC míse vodní kámen, nechte směs sody a octa působit půl hodinky a poté vyčistěte. Rázem docílíte krásně čisté toalety, kterou by vám ostatní mohli závidět.

Foto: Pexels.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!