Únik od reality? Mladý pár si nechal postavit útulný domek na stromě s výhledem na moře

Únik z ruchu velkoměsta a návrat k přírodě může mít mnoho podob. Důkazem je útulný domov na stromě, kterým se pyšní majitelé z portugalského regionu Evora. Unikátní projekt si musel poradit s několika nezvyklými požadavky. Krom dnes poměrně standardních požadavků – aby stavení odpovídalo naprostému minimalismu nebo aby materiály byly ryze přírodní, si mladí majitelé vymysleli ještě jednu specialitu – dům musel být postaven na stromě.

Když se řekne dům na stromě, nejčastěji si asi každý vybaví dětské bunkry, které dobře známe z amerických filmů a které také zároveň mívají k plnohodnotnému domu poměrně daleko. Portugalský projekt stromového domku (nebo spíše apartmánu) sice nelze považovat za adekvátní bydlení splňující náročná kriéria dnešní doby, jedná se však o útulné místo, ve kterém si jistě každý dokáže představit nikým nerušený pobyt plný relaxu.

Středobodem stavení je manželská postel s přímým výhledem do nebes prostřednictvím proskleného stropu. Apartmán tak nabízí i díky velkým oknům příjemné proslunění během dne a během noci pak báječnou podívanou na hvězdnou oblohu. Postel je navíc sklopná, takže prostor hlavní místnosti lze hravě využít i pro další účely.

[easy-image-collage id=2424]

Domeček disponuje i tekoucí vodou včetně sprchy a toalety, základní hygiena je tedy bezproblémů dostupná.

Výhled na Atlantský oceán z příbytku opřeném o mladou borovici může být příjemný i v chladnějším období – domku totiž nechybí krbová kamna. Co víc si v podobném stavení přát? Snad jen malou kuchyňku a rázem by se jednalo o dokonalý ráj na zemi.

Jak probíhala stavba celého projektu můžete vidět v následujícím videodokumentu

Foto: João Carranca (Madeiguincho), Video: Vimeo.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!