Obývací pokoj

Zobrazeno: 1 - 8 z 8 článků

Efektivní úpravy obývacího pokoje, které zvládnete za víkend

Potřebuje váš obývací pokoj změny, ale nemáte na to dostatek času ani financí? Ne vždy je třeba se pouštět do velkých projektů. Stačí několik jednoduchých změn a váš obývák může získat nový svěží vzhled během jediného víkendu. Jak na to?

Pastelové barvy přinesou světlo nejen do obýváku, ale i do vaší duše

Jestliže rádi vylepšujete svůj domov, sledujete nové trendy a čtete články o bydlení a designu, pak máte v hlavě určitě spousty nápadů, které jste si ale nikdy netroufli realizovat. Není to škoda? Někdy prostě stačí udělat první krok a věci se dají do pohybu. Co třeba víkendová přeměna obývacího pokoje?

Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

I díky několika jednoduchým úpravám může dojít k velice příjemné a osvěžující změně prostoru, v němž žijete. Nový nádech lze okoukanému obývacímu pokoji dodat například za pomoci tapet. Velice dobře vypadají tapety s jednoduchými geometrickými vzory, díky nimž lze prostor efektivně sjednotit.

Nemusíte se soustředit jen na zdi – polepte starý nábytek, rámečky na fotky nebo třeba květináče. Můžete kombinovat různé barevné varianty a dodat tak prostoru osobitý ráz. Aplikace tapet je velice jednoduchá a hravou proměnu zvládnete za pár hodin.

Foto: Travelerpix / Shutterstock.com.

Barvy dělají hodně a pro oživení prostoru jsou velice prospěšné. Velký rozdíl může vzniknout i díky barevným polštářům na vaší sedací soupravě. Pozitivní, zářivé a čisté barvy přinesou jas nejen do vašeho obýváku, ale i do vašeho srdce. Pastelové jarní odstíny mohou být skvělou volbou, změny se mohou týkat například i závěsů v podobných barvách.

Vlastní projekty vdechnou prostoru kouzlo vaší osobnosti

Chcete-li vytvořit něco úplně nového, co takhle pracovní nebo čtecí koutek? Není třeba se nutně shánět po novém nábytku. Sáhněte po tom starém.

Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Každá volná zeď v obýváku je hotovým pokladem pro změny. Opět se můžete spolehnout na své šikovné ruce a pomalovat staré foto-rámečky veselými kontrastními barvami. Výsledek vás rozhodně dokáže velice mile překvapit!

Foto: Shutterstock.com, Unsplash.com, Pexels.com.