Potřebuje váš obývací pokoj změny, ale nemáte na to dostatek času ani financí? Ne vždy je třeba se pouštět do velkých projektů. Stačí několik jednoduchých změn a váš obývák může získat nový svěží vzhled během jediného víkendu. Jak na to?

Pastelové barvy přinesou světlo nejen do obýváku, ale i do vaší duše

Jestliže rádi vylepšujete svůj domov, sledujete nové trendy a čtete články o bydlení a designu, pak máte v hlavě určitě spousty nápadů, které jste si ale nikdy netroufli realizovat. Není to škoda? Někdy prostě stačí udělat první krok a věci se dají do pohybu. Co třeba víkendová přeměna obývacího pokoje?

Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

I díky několika jednoduchým úpravám může dojít k velice příjemné a osvěžující změně prostoru, v němž žijete. Nový nádech lze okoukanému obývacímu pokoji dodat například za pomoci tapet. Velice dobře vypadají tapety s jednoduchými geometrickými vzory, díky nimž lze prostor efektivně sjednotit.

Nemusíte se soustředit jen na zdi – polepte starý nábytek, rámečky na fotky nebo třeba květináče. Můžete kombinovat různé barevné varianty a dodat tak prostoru osobitý ráz. Aplikace tapet je velice jednoduchá a hravou proměnu zvládnete za pár hodin.

Foto: Travelerpix / Shutterstock.com.

Barvy dělají hodně a pro oživení prostoru jsou velice prospěšné. Velký rozdíl může vzniknout i díky barevným polštářům na vaší sedací soupravě. Pozitivní, zářivé a čisté barvy přinesou jas nejen do vašeho obýváku, ale i do vašeho srdce. Pastelové jarní odstíny mohou být skvělou volbou, změny se mohou týkat například i závěsů v podobných barvách.

Vlastní projekty vdechnou prostoru kouzlo vaší osobnosti

Chcete-li vytvořit něco úplně nového, co takhle pracovní nebo čtecí koutek? Není třeba se nutně shánět po novém nábytku. Sáhněte po tom starém.

Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Každá volná zeď v obýváku je hotovým pokladem pro změny. Opět se můžete spolehnout na své šikovné ruce a pomalovat staré foto-rámečky veselými kontrastními barvami. Výsledek vás rozhodně dokáže velice mile překvapit!

Foto: Shutterstock.com, Unsplash.com, Pexels.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení řešili už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!