Beton jako dekorativní prvek do interiéru je velký trend posledních let bytového designu. Beton už totiž dávno není jen běžným stavebním materiálem plnícím městské periferie, ale i něčím, co může vyzdvihnout interiér do jiných výšin. Díky zajímavé textuře i neutrální barvě lze s betonem vymýšlet hotová kouzla.

Beton se hodí jak do venkovského tak moderního stylu interiéru

Odstínů betonu existuje mnoho a i díky tomu s ním lze v interiéru skvěle pracovat. Jedinečný detail může být někdy tím, co ve výsledku utváří ráz celé místnosti. I když se to může zdát opravdu překvapivé, beton se dá využít od kuchyně až po koupelnu, a to například v podobě obložení stěn či v podobě polic i rámečků na obrazy.

Přidání betonu do jakéhokoliv pokoje vytvoří elegantní a jedinečný styl jak v rustikálním, tak moderním typu interiéru. Jemná neutrální barva může vytvořit základ místnosti, což vám přinese svobodu v doplnění interiéru barvami. A kde všude se tedy dá beton ještě využít?

Když se zaměříme například na ložnici, betonové bloky skvěle poslouží jako základna pro postel. Nábytek z dřevěných palet už všichni známe, ale i tohle může být zábavný a originální způsob, jak si vytvořit nápadité místo na spaní.

Betonový dřez nebo pracovní deska? Žádný problém

Kuchyň je dalším místem, kde může beton nalézt své uplatnění. Takový betonový dřez totiž vypadá opravdu skvěle, bytelně a dodá interiéru dojem surového venkova. Beton může posloužit i jako materiál pro pracovní kuchyňskou desku a v obývacím pokoji mohou být z betonu vytvořeny například konferenční stolky.

Jako obložení může vypadat beton velice dobře například v koupelně nebo u krbu, dají se z něj rovněž vytvořit schody či podlaha. Větší betonové prvky lze doplnit detaily v podobě dekorací (váz rámečků a podobně) a vytvořit tak elegantní a ucelený prostor.

Luxusní betonový nábytek se vyrábí i v Česku

Betonový nábytek z pravidla není levná záležitost, nicméně pocit mít doma unikátní designový nábytek či interiérový prvek – ten je k nezaplacení. Betonový nábytek vyrábí i několik českých firem, jmenovitě například Švec beton, Concereto nebo Gravelli.

Foto: Instagram, AlexRoz / Shutterstock.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení řešili už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!