Moderní trendy v malování bytů aneb jak si pohrát s barvami i technikou

Jestliže vám vadí to, jak váš pokoj v současnosti vypadá, vždy se jej můžete pokusit nově a originálně vymalovat. Nová výmalba dokáže proměnit místnost k nepoznání, a pokud se nebojíte trochu experimentovat, je to sázka na jistotu. Ať už zvolíte pestré barvy nebo originální techniky, vězte, že to vašemu interiéru jen a jen prospěje.

Uhlová čerň dokáže příjemně překvapit

V současné době neuděláte chybu s výmalbou jedné stěny v tmavé barvě (klidně i černé) v kontrastu s ostatními světlými stěnami. V kurzu jsou také nevšední barevné kombinace, geometrické vzory i metalické odstíny.

Tmavé stěny v kontrastu s těmi světlými se objevují v mnoha designových časopisech i internetových portálech, které se věnují novým trendům a inspiraci. I když se jedná o odvážnější krok, výsledek vypadá opravdu skvěle. Uhlová čerň může zdůraznit zeď jak v obývacím pokoji, tak v ložnici a krásně nechá vyniknout světlým doplňkům.

Korálová je královnou letošního roku

Barvou roku 2019 je podle předního světového výrobce barev značky Pantone korálová. Tato barva je používána jak samostatně, tak v neočekávaných kombinacích například s hnědou nebo modrou. Tyto barvy k sobě překvapivě skvěle ladí a tvoří mladistvý a moderní vzhled.

Geometrické vzory jsou dalším letošním trendem, který může ovládnout každý. Na trhu jsou totiž k dostání různé šablony, díky nimž lze vytvořit originální výmalbu snadno a rychle. Geometrické vzory se pak mohou opakovat například i na polštářích či kobercích a místnost skvěle propojit.

Odvážnou volbu představují i metalické barvy, které rovněž slouží jako energický kontrast k ostatním světlým stěnám. Například hřejivá měď nebo elegantní mosaz vás jistě dokáže vzít za srdce, zlatá zase dodá dojem luxusu. Trocha odvahy při malování se opravdu vyplatí a váš byt pak bude vypadat jak z designových katalogů!

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!