Doba se mění a domov se stává stále častějším místem, odkud si lidé vydělávají. Aby šla práce dobře od ruky, je třeba mít pohodlné a klidné místo, které nabízí vše, co člověk ke své práci potřebuje. Vlastně se jedná o takovou malou kancelář, v níž se můžete po snídani ve své kuchyni ocitnout za několik vteřin. Jak vytvořit v bytě pracovní kout, který bude vyhovovat všem potřebám a zároveň bude příjemným místem poskytujícím dostatek klidu a inspirace?

Stylová pracovní stěna může být pěkná i praktická

Základem pro home office je klidné místo, židle a stůl. Někdo má k dispozici celou místnost, někdo jen stěnu nebo kout. Záleží na tom, kde se cítíte dobře, zda si přejete výhled z okna nebo raději tmavší kout, kde se můžete v klidu soustředit bez rozptylování vnějšími podněty.

Když je k dispozici například jen místo u zdi, odlište toto místo od zbytku prostoru v bytě. Lze k tomu využít například tapetu s oblíbenými motivy, pracovní tabuli s úkoly, nástěnku, velký kalendář nebo další dekorace, které budou hezky působit na oko a zároveň budou mít praktickou funkci.

View this post on Instagram

"keep believing, it's still Monday..."

A post shared by Naila Morais (@nailamorais.arq) on

View this post on Instagram

Привет! . Зачастую мы показываем варианты интерьеров, которые были приняты заказчиком и пошли в рабочий проект. Но те, что были разработаны, но, по каким-то причинам не подошли, складываем «в стол»👇 . Что ж, надо исправляться. Ведь порой, они очень даже ничего 😏 . Кабинет, который потом также стал и детской на перспективу из нашего #fisheye_komend_1 : на первой картинке - непринятый, на второй тот, что пошёл в проект. . Вы за какой? 1️⃣❓ 2️⃣❓ пишите в комменты 👇 ну и лайки, лайки 😃 . #дизайнинтерьера #дизайнеринтерьераспб #интерьер #interior #interiordesign #kidsroom #дизайнспб #homeoffice #kitchen #дизайнспб #design #kitchendesign #awesome #spb #дизайнквартиры #студиядизайнаспб #дизайнерспб #интерьерпитер #студиядизайна #дизайнпроектквартиры #fisheyedesign #кабинетдома #urban #instagood #photooftheday #inspiration #кабинет #идея

A post shared by FISHEYE ▪️ INTERIOR DESIGN (@interior_design_spb) on

Skvělým tipem jsou například polystyrenové desky, na něž lze za pomoci tavné pistole přilepit nějakou pěknou látku a prostřednictvím připínáčků přidávat poznámky, úkoly, fotografie a podobné věci související s prací.

Aby mohl být pracovní kout hezkou součástí interiéru, zkuste udělat kompromis mezi pohodlím a oku lahodícím designem. Pěkné polstrované křeslo nebo židle mohou dodat potřebnou oporu vašim zádům, zároveň ale mohou být stylovým doplňkem celého bytu.

https://www.instagram.com/p/B0ylBneg_0N/

Závěsné kapsáře mohou posloužit jako efektivní úložné prostory

Jestliže daná práce nespočívá pouze v práci na počítači, ale jedná se například o nějaké řemeslo, důležité jsou i úložné prostory. Velice hezkým a praktickým kusem nábytku tak může být pracovní stůl spojený s policemi a zásuvkami, kam se vejdou jak potřebné nástroje, tak i prostor pro práci. Skvěle vypadají i ručně šité kapsáře na pracovní nástroje, propisky, dokumenty nebo podobné věci.

https://www.instagram.com/p/B0ymBH6pHyS/

Pro lidi živící se psaním by mohl být pracovní koutek tématický – například ve vintage stylu s typografickými tapetami nebo starým psacím strojem jakožto dekorativní rekvizitou. Pro lidi potřebující ke své práci fantazii se hodí jemné pastelové barvy a přírodní motivy, které dodají pracovnímu místu příjemnou a poklidnou atmosféru.

Nezapomínejte také na vhodné osvětlení. Ideální je polohovatelná lampička nebo bodová světla zabudovaná například do poliček nebo multifunkčního psacího stolu. A stejně jako v běžných kancelářích, je třeba se obklopit osobními věcmi, které máte rádi. Rodinné fotografie, suvenýry z cest nebo živé květiny. Pokaždé, když vám na tyto předměty padne zrak, dobijí vás potřebnou energií.

Foto: Unsplash.com, Instagram.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení řešili už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!