Z čeho pramení venkovský styl bydlení

Z čeho pramení venkovský styl bydlení

Venkovský styl bydlení je dnes mimořádně populární, protože jeho nenápadný a přirozený ráz považujeme dnes v době pokroku za poměrně cenný. Můžeme říci, že tento styl interiérového designu nám připomíná to, abychom nezapomínali na naše kořeny a na odkaz nedávné minulosti našich předků.

https://www.instagram.com/p/BweOBEOgf4Q/

Typy venkovského stylu

Tento styl je skutečně jedinečný pro každou zemi. Nejznámější jsou anglické, francouzské a americké typy tohoto stylu, přičemž každý národ do něj vkládá svá specifika a nejlepší tradice spojené s kouzlem venkova demonstrovány prostřednictvím jednoduchých věcí, známých už od dětství.

https://www.instagram.com/p/BvoOquEg6EL/

V tomto designu se odráží nejen duch venkova, ale i nedotčená divočina, útulnost, a stejně i domácnost s kouskem naivního způsobu života, který lze vidět na vesnici. Vyznačuje se vším tím, co pramení z přírody samotné, tedy pravými přírodními materiály –  dřevem, kamenem, kůží, přírodními textiliemi jako len, bavlna.

https://www.instagram.com/p/Bu3TJVsAon6/

V čem skví kouzlo venkova

Pokud jde o nábytek, je třeba zmínit, že zařízení ve stylu venkova by nemělo být ultramoderní, ale mělo by vypadat jednoduše, stroze nebo dokonce neopracovaně s nádechem stáří, či mělo by být poznamenáno zubem času. Použijte ve svém interiéru dřevěnou lavici nebo křeslo, na kterém odpočívali vaši prarodiče – takové prvky vytvářejí osobitou rodinnou atmosféru.

https://www.instagram.com/p/BsQyH-VHpYm/

Kámen nebo dřevo lze použít na obložení podlahy, jakož i stěny nebo krbu. Stěnám dominují pastelové barvy, či tapeta s květinovým vzorem, zatímco ze stropu vyčnívají dřevěné trámy zdůrazňující venkovský kolorit.

https://www.instagram.com/p/BoL206Enxal/

Základní barevná paleta vnitřních prostor by neměla překračovat přírodní kombinace zelené a krémové, světle a bílé, hnědé a terakotové. Nábytkové prvky by mohly být tmavší než hlavní prostředí a mohou se doplňovat s dekorativními předměty (toaletní stolek nebo zrcadlo v jednoduchém rámu).

https://www.instagram.com/p/BnvpATEHQxE/

Nesmíme však zapomínat i na dekorace, které jsou příznačné pro tento styl, a které se v minulosti používaly. Například polštářky, záclony, sošky a obrazy s motivy venkova, či zvířat, vázy, košíky, ubrousky. Vše by mělo vypadat hezky, prostě a harmonizovat s vnitřní náladou venkovského domu nebo vily.

https://www.instagram.com/p/BnOKleYn1X7/

Rada na závěr

V dnešní době je téměř nemožné žít bez moderní spotřební elektroniky, ale pokud byste chtěli ztělesnit vlastnosti tohoto stylu ve vašem domě, raději byste měli použít vestavěné spotřebiče a zapracovat je do interiéru tak, aby nevzbuzovaly pozornost a nerušily kouzlo venkova.

https://www.instagram.com/p/BjhKmxUnCAo/

Venkovský styl vám bude perfektně vyhovovat pokud upřednostňujete komfortní, pohodlný a lidový design s praktickými a funkčními prvky v interiéru, které se snadno čistí, myjí, přesouvají a vyžadují minimální náklady a čas na péči. Zařízení ve stylu venkova vám zaručeně vyčaruje útulnou, pohodovou a idylickou náladu díky vizuálně příjemné paletě, jednoduché povrchové úpravě a starosvětským doplňkem.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!