Z čeho pramení venkovský styl bydlení

Z čeho pramení venkovský styl bydlení

Venkovský styl bydlení je dnes mimořádně populární, protože jeho nenápadný a přirozený ráz považujeme dnes v době pokroku za poměrně cenný. Můžeme říci, že tento styl interiérového designu nám připomíná to, abychom nezapomínali na naše kořeny a na odkaz nedávné minulosti našich předků.

Typy venkovského stylu

Tento styl je skutečně jedinečný pro každou zemi. Nejznámější jsou anglické, francouzské a americké typy tohoto stylu, přičemž každý národ do něj vkládá svá specifika a nejlepší tradice spojené s kouzlem venkova demonstrovány prostřednictvím jednoduchých věcí, známých už od dětství.

View this post on Instagram

Such a beautiful bath with the most peaceful view out over the Devonshire countryside (pic 2). How we should spend every weekend… Head over to our Story for a tour of the Cabin and farm. (? The Cabin @brownscombe farm via @canopyandstars) #glamping #Devon #staycation

A post shared by Country Living UK | (@countrylivinguk) on

V tomto designu se odráží nejen duch venkova, ale i nedotčená divočina, útulnost, a stejně i domácnost s kouskem naivního způsobu života, který lze vidět na vesnici. Vyznačuje se vším tím, co pramení z přírody samotné, tedy pravými přírodními materiály –  dřevem, kamenem, kůží, přírodními textiliemi jako len, bavlna.

V čem skví kouzlo venkova

Pokud jde o nábytek, je třeba zmínit, že zařízení ve stylu venkova by nemělo být ultramoderní, ale mělo by vypadat jednoduše, stroze nebo dokonce neopracovaně s nádechem stáří, či mělo by být poznamenáno zubem času. Použijte ve svém interiéru dřevěnou lavici nebo křeslo, na kterém odpočívali vaši prarodiče – takové prvky vytvářejí osobitou rodinnou atmosféru.

Kámen nebo dřevo lze použít na obložení podlahy, jakož i stěny nebo krbu. Stěnám dominují pastelové barvy, či tapeta s květinovým vzorem, zatímco ze stropu vyčnívají dřevěné trámy zdůrazňující venkovský kolorit.

Základní barevná paleta vnitřních prostor by neměla překračovat přírodní kombinace zelené a krémové, světle a bílé, hnědé a terakotové. Nábytkové prvky by mohly být tmavší než hlavní prostředí a mohou se doplňovat s dekorativními předměty (toaletní stolek nebo zrcadlo v jednoduchém rámu).

Nesmíme však zapomínat i na dekorace, které jsou příznačné pro tento styl, a které se v minulosti používaly. Například polštářky, záclony, sošky a obrazy s motivy venkova, či zvířat, vázy, košíky, ubrousky. Vše by mělo vypadat hezky, prostě a harmonizovat s vnitřní náladou venkovského domu nebo vily.

View this post on Instagram

With its rugged whitewashed walls, pretty paned windows, traditional slate roof and front door framed by a fragrant mix of wisteria and pink climbing roses, Freathy Farmhouse looks the picture-perfect rustic retreat. In the kitchen, discarded wooden pallets have been transformed into the rustic units that now flank the original deep blue Aga. The owner, Sarah, covered the walls with cream metro tiles, and laid wooden boards on top of the old, cold concrete floor, painting them in Little Greene’s Clay Pale to warm and brighten the room. A dining table of broad oak planks, made by friend Jeremy, and shelves stacked with his hand-hewn breadboards and platters add rich artisanal texture. #dreamhome #kitchen #aga (? @markboltonphoto)

A post shared by Country Living UK | (@countrylivinguk) on

Rada na závěr

V dnešní době je téměř nemožné žít bez moderní spotřební elektroniky, ale pokud byste chtěli ztělesnit vlastnosti tohoto stylu ve vašem domě, raději byste měli použít vestavěné spotřebiče a zapracovat je do interiéru tak, aby nevzbuzovaly pozornost a nerušily kouzlo venkova.

View this post on Instagram

“When I first saw this place, I was immediately attracted to its tranquillity,” reminisces Mijke Niks, an interior stylist who renovated this 19th-century barn in the Dutch countryside, alongside her husband Jan, an architectural project manager. Building on the deep-rooted character, the creative couple have lovingly converted it into a modern family home. A more intimate living space has been created on the mezzanine platform, with views down to the ground floor. “Even though it has such high ceilings, we wanted to make the barn more intimate by dividing up spaces,” Mijke says. #dreamhome #barnconversion #bedroom (Image: Margriet Hoekstra|Production: Barbara Natzijl/Coco Features)

A post shared by Country Living UK | (@countrylivinguk) on

Venkovský styl vám bude perfektně vyhovovat pokud upřednostňujete komfortní, pohodlný a lidový design s praktickými a funkčními prvky v interiéru, které se snadno čistí, myjí, přesouvají a vyžadují minimální náklady a čas na péči. Zařízení ve stylu venkova vám zaručeně vyčaruje útulnou, pohodovou a idylickou náladu díky vizuálně příjemné paletě, jednoduché povrchové úpravě a starosvětským doplňkem.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!