Ať už ji budeme nazývat purpurovou, švestkovou nebo nachovou, představuje tato barva přechod mezi ženskou něžností a mužskou elegancí. I když mohou tyto tmavé odstíny fialové budit respekt, ve správné kombinaci s ostatními barvami jsou krásné a nestárnoucí. Jak si vpustit fialovou do obývacího pokoje tak, aby vypadala na jedničku?

Fialová a boho styl představují dokonalou kombinaci

Zkombinovat fialové akcenty a motivy v boho stylu s moderním nábytkem namísto vintage kousků je trefou do černého, tedy v tomto případě fialového. Eklektická a živá atmosféra fialové se skvěle hodí k světlým odstínům bílé a šedé a do prostoru tak skvěle zapadne. Doplnění akvarelovými malbami je v tomto případě klíčem k úspěšnému vytvoření svobodomyslného boho stylu a detaily v podobě výrazného lustru nebo lampy vše krásně doplní.

Samet fialové sluší

Pokud máte rádi dojem luxusu, zaměřte svou pozornost na textílie. Těžké purpurové závěsy, sametové polštáře nebo čalounění v kombinaci se zlatými akcenty vytvoří neotřelé spojení. Matný nátěr na zdech společně s texturovanými doplňky působí elegantně a lehce staromilsky, svěží připomínku moderna pak dodají tyrkysové detaily, které dokonale proříznou chladné matné odstíny.

View this post on Instagram

Having our luggage stolen from our hire car while we admired the cacti in Malaga’s botanical gardens is not in my list of top 10 things that happened this half term 🌵😫. It’s a shitter that the bastards nicked my and the Pink House Husband’s laptops; it’s pretty rubbish that I haven’t backed said laptop up in ages; it’s a real shame that some of my favourite clothes, bags and shoes are now missing and it’s less than ideal that our crappy insurance covers a very small proportion of the value of what was taken. BUT. And this is a huge BUT. BUT despite the hassle, the financial loss and the intrusion on our family’s privacy, I somehow feel luckier than I did before the thieves smashed our car window yesterday. Why? Because losing a few things has made me so much more aware of what I DO have. I promise I’m not going to go all hashtag blessed on you now, but I do want to say 2 more things before I go and eat my body weight in Nutella: 1) you lot are amazing - thank you for all your supportive and lovely messages following my Stories today; they cheered me up no end when I realised that my silver Smythson diary with all the info I need to know about where to be when had been in the stolen bag (if you’ve made plans with me please remind me - I don’t keep a digital diary because I’m a blogger who lives in the 1980s. And 2) do not underestimate the power of pink to cheer you up - when I put on my bright pink @phvlo coat this morning my mood instantly improved, as it did when I saw this beautiful pink sofa, which is in a room belonging to Dutch designer @studio_pien - see more of her gorgeous home in @lifeunstyled Emily Henson’s lovely new book Be Bold. Have a lovely evening everyone 💖😘 📷: @cathgratwicke #pinkmakespeoplehappy #evenwhenthethievingknobbersstealyournearlyfinishedkatemortonbook

A post shared by Emily Murray (@pinkhouseliving) on

Útulnost díky zemité struktuře dřeva

Tmavým fialovým odstínům svědčí i venkovský styl. V kombinaci se dřevem dokážou vytvořit dokonale útulnou a hřejivou atmosféru i v panelákovém bytě. Výraznou fialovou pak lze zjemnit za pomoci hnědé, šedé nebo modré barvy na nábytku a jednotlivém příslušenství v obývacím pokoji. Dřevo může mít například podobu konferenčního stolku nebo dřevěné lampy, útulnou atmosféru pak dodají hřejivé deky a přehozy.

Výrazné doplňky

Fialová nemusí být jen na stěnách, projevit se může i prostřednictvím výrazných velkoplošných fialových doplňků do bytu – například v podobě kusového koberce. Ten se stane výrazným centrem obýváku poskytujícím základ celkovému schématu doplněnému o světlé pastelové odstíny na zdech, neutrální sedací soupravě nebo dlouhých závěsech. Fialová na podlaze pak může být doplněna světlými růžovými polštářky na gauči, stínítkem na lampě nebo drobnými růžovými dekoracemi.

Foto: Instagram, 

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení řešili už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!