Jak s fialovou barvou v interiéru vyzdobit obývací pokoj?

Jak s fialovou barvou v interiéru vyzdobit obývací pokoj?

Ať už ji budeme nazývat purpurovou, švestkovou nebo nachovou, představuje tato barva přechod mezi ženskou něžností a mužskou elegancí. I když mohou tyto tmavé odstíny fialové budit respekt, ve správné kombinaci s ostatními barvami jsou krásné a nestárnoucí. Jak si vpustit fialovou do obývacího pokoje tak, aby vypadala na jedničku?

Fialová a boho styl představují dokonalou kombinaci

Zkombinovat fialové akcenty a motivy v boho stylu s moderním nábytkem namísto vintage kousků je trefou do černého, tedy v tomto případě fialového. Eklektická a živá atmosféra fialové se skvěle hodí k světlým odstínům bílé a šedé a do prostoru tak skvěle zapadne. Doplnění akvarelovými malbami je v tomto případě klíčem k úspěšnému vytvoření svobodomyslného boho stylu a detaily v podobě výrazného lustru nebo lampy vše krásně doplní.

https://www.instagram.com/p/B0JcIGchOgj/

https://www.instagram.com/p/BzYtIcVB8pw/

Samet fialové sluší

Pokud máte rádi dojem luxusu, zaměřte svou pozornost na textílie. Těžké purpurové závěsy, sametové polštáře nebo čalounění v kombinaci se zlatými akcenty vytvoří neotřelé spojení. Matný nátěr na zdech společně s texturovanými doplňky působí elegantně a lehce staromilsky, svěží připomínku moderna pak dodají tyrkysové detaily, které dokonale proříznou chladné matné odstíny.

https://www.instagram.com/p/BqiP5Ohhflm/

https://www.instagram.com/p/Bph3KSwhLaf/

Útulnost díky zemité struktuře dřeva

Tmavým fialovým odstínům svědčí i venkovský styl. V kombinaci se dřevem dokážou vytvořit dokonale útulnou a hřejivou atmosféru i v panelákovém bytě. Výraznou fialovou pak lze zjemnit za pomoci hnědé, šedé nebo modré barvy na nábytku a jednotlivém příslušenství v obývacím pokoji. Dřevo může mít například podobu konferenčního stolku nebo dřevěné lampy, útulnou atmosféru pak dodají hřejivé deky a přehozy.

https://www.instagram.com/p/BxffLe6BrlN/

Výrazné doplňky

Fialová nemusí být jen na stěnách, projevit se může i prostřednictvím výrazných velkoplošných fialových doplňků do bytu – například v podobě kusového koberce. Ten se stane výrazným centrem obýváku poskytujícím základ celkovému schématu doplněnému o světlé pastelové odstíny na zdech, neutrální sedací soupravě nebo dlouhých závěsech. Fialová na podlaze pak může být doplněna světlými růžovými polštářky na gauči, stínítkem na lampě nebo drobnými růžovými dekoracemi.

https://www.instagram.com/p/ByQhFWqBbtJ/

https://www.instagram.com/p/Byibjvsh9hx/

Foto: Instagram, 

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!