Kde se nejlépe zhodnotí našetřené peníze?

V dnešním světě financí máme hned několik možností jak zhodnotit své peníze, ale správný investor se dívá na hlavní 3 parametry a těmi jsou:

  • likvidita dané investice
  • rizikovost
  • zhodnocení

V praxi to bývá tak, že čím vyšší chceme zhodnocení našich finančních prostředků, tím více roste míra rizika ztráty investice a naopak. Důležité je najít rovnováhu mezi těmito základními parametry a zvolit vhodnou investiční strategii, protože co si budeme dneska povídat. Spořící účty mají tak nízké zhodnocení, že nepokryjí ani průběžnou inflaci. Ale pojďme si více přiblížit způsoby investování s minimální rizikovostí.

Spořící účty

Pro celkový přehled tedy počítejte s tím, že u průběžných měsíčních příspěvků jako jsou spořící účty lze dosáhnout zhodnocení max. 1 % ročně, což je opravdu velmi málo, ale je to stále lepší než si schovávat peníze pod peřinu. Rizikovost je zde opravdu vysoce nízká.

Stavební spoření

Co se týče stavebního spoření, tak zde již jsou určité výhody ve formě státní podpory, kterou dostanete, pokud ročně do spoření investujete částku minimálně 20.000,- Kč  Při takovéto roční investici můžete dosáhnout zhodnocení až 7 %, ale s přibývající investovanou částkou státní podpora neroste a časem klesá, takže nějaké markantní výnosy zde nehledejte.

Penzijní fondy

Penzijní fondy už nabízí mnohem lepší finanční zhodnocení i včetně státní podpory, ale hlavním tahounem je zde možnost odečíst si investovanou částku ze svého daňového základu a získat tak úlevu na daních, což už zní zajímavě. Samozřejmě se zde počítá, že do svého penzijního fondu vložíte ročně minimálně aspoň 24.300 Kč,-. Proto neváhejte a zjistěte si více informací či se obraťte rovnou na odborníka. Nemá totiž smysl své těžce vydělané peníze nechat ležet.

Na závěr

Svět financí nabízí velice efektivní způsoby, jak zbohatnou, ale záruka zisku vždy spočívá ve znalostech a vědomostech, proto se vždy vzdělávejte.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!