Korálová barva působí optimisticky a jen tak se neokouká. Vašemu domovu bude slušet!

Bílá, šedá, kávová nebo třeba zelená či modrá – to jsou barvy, na které při výmalbě sázíme nejčastěji. Jsou takovou naší jistotou, protože je na stěnách vídáme často a umíme si proto představit, jak budou vypadat u nás doma.

Proč se ale nevydat směrem odstínů, které sice nejsou tak časté, ale interiéru sluší? Ideálním příkladem je korálová barva: doma ji nemá jen tak někdo a přitom je to barva, která na nás působí pozitivním dojmem a jen tak se nám neokouká.

Dejte jí šanci, určitě se do ní zamilujete

S korálovou barvou se běžně setkáváme v módě, kde má své místo i věrné fanoušky, kteří na tento odstín nedají dopustit. Užít si ji ale můžete i u sebe doma. Určitě stojí za to dát téhle barvě šanci, protože jakmile to s ní jednou zkusíte, zaručeně se do ní zamilujete.

Korálovou si přitom můžete užít opravdu ve velkém stylu. Kromě klasiky v podobě výmalby stěn, která se sama nabízí, s ní nemusíte šetřit ani na dekoracích a doplňcích.

Prosím, posaďte se u nás!

Kdo si (zatím) netroufá na odvážný krok a nechce do korálovéhp odstínu obléci rovnou celou zeď, může na to jít pomaleji a začlenit tuhle krásnou sytou barvičku do interiéru za pomoci jednoho výrazného prvku.

V obývacím pokoji se doslova nabízí pohovka v korálové barvě. Pěkná sedací souprava mající přesně tento odstín bude rázem dominantou celého pokoje, strhne na sebe veškerou pozornost a vy budete mít pocit, jako by lákala k pohodlnému posezení.

Foto: Shutterstock

Decentní dekorace oživí interiér

Oživit interiér a dodat mu trochu živosti lze i tak, že se zaměříte na dekorace a doplňky – jak jinak nežli v korálové barvě. Vázy na rostliny, svíčky, povlaky na polštáře nebo přehozy přes postel. Jsou to zdánlivé maličkosti, které často dotváří celek a věřte nebo ne, i malé a decentní dekorace dokážou v interiéru opravdu mnoho.

Stačí se zachumlat

Když už jsme se zmínili o povlacích na polštáře nebo přehozy, byla by škoda trochu nerozvinout oblast domácího textilu. Kromě výmalby nebo výrazné pohovky si totiž s korálovou barvou můžete směle vyhrát právě na textiliích. A vůbec se toho nebojte!

Nejen pohodlné povlečení, do kterého se budete chtít po náročném dni zachumlat, ale také měkoučké deky, s nimiž se přikryjete v obýváku na gauči, až budete večer sledovat oblíbený seriál nebo pěkný film. Pěkně budou vypadat i korálové ručníky v koupelně.

Foto: Shutterstock

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!