Prázdninový dům na ostrově snů

Letní apartmán u moře v Řecku a jeho proměna

Koho by nelákala dovolená ve vlastním letním sídle s výhledem na nekonečně modré moře? Prázdninový dům na řeckém ostrově Mykonos nedávno prošel několika úpravami, které z něj udělaly oázu klidu a odpočinku. Pojďte s námi nahlédnout dovnitř, návštěvy povoleny!

Dovolená s výhledem na moře

Tradiční přízemní dům je umístěn na typické pobřežní svažité parcele, která je z části umístěna na holé skále. Přímo pod pozemkem se nachází panensky modré moře a v dáli můžeme dohlédnout až na přístav, kam každodenně přijíždějí lodě s návštěvníky i bárky místních rybářů. 

Rozlehlá terasa je zčásti zastřešená a poskytuje tak jak prostor k opalování, tak odpočinku třeba s knížkou v ruce ve stínu. Zastřešená část je navíc vybavená více než prostornou pohovkou, na kterou se vejde i početná rodina.

Stavební úpravy pro potřeby penzionu

Ostrovní dům slouží ryze k pronájmu v letní sezóně. Jeho technický stav bylo již nutné zlepšit a k tomu se přidala i řada dalších úprav. Autoři návrhu se zaměřili především na propojení společných prostor a vybudování dalších ložnic tak, aby apartmán splňoval i nároky početnějších skupin.

V domě byly zachovány původní prvky, které dávají interiéru tradiční řeckou atmosféru. Jedná se jak o konstrukční elementy, jako je dřevěný strop s trámy nebo hrubě omítnuté stěny. Interíéru dominují také tradiční barvy typické pro řeckou venkovskou architekturu- bílá na stěnách a podlaze, tyrkysová na okenních rámech a dveřích a to vše doplněno o pestrobarevné doplňky.

Díky propojení interiéru s prostornou terasou je možné obývat po celou sezónu jak vnitřní, tak vnější prostory. S tím počítá také vybavení obývacího prostoru. Podlaha je nenáročná na údržbu a v apartmánu nalezneme jak vnitřní, tak venkovní kuchyni. Ke stolování potom slouží hned několik posezení v různém stylu, která jsou umístěna na terasách i uvnitř domu.

Prostorná terasa slouží k relaxaci i stolování
Zdroj: archdaily.com

Interiér v tradičním řeckém stylu

Pokud bychom hledali charakteristické znaky řecké architektury, pak by mezi nimi vévodila bílá barva na stěnách, přírodní materiály a doplňky v kontrastní modré. Stejně tak je tomu i v prázdninovém domě na Mykonosu.

Interiér je zařízen s důrazem na pohodlí a komfort, ale také lahodí oku. Byly použity tradiční řecké textilie, barvy i doplňky. Strohé bílé stěny doplňují tkané polštáře s folklorními vzory a dřevěný  nábytek. Ten byl vybrán především tak, aby dokonale ladil s rustikálním pojetím domu a proto se majitelé nebáli při jeho shánění projít i bazary a bleší trhy. Výsledkem je stylový interiér, který skvěle vypadá a dobře slouží.

Foto: se svolením ArchDaily.com, zdroj: ArchDaily

Miluji skandinávský styl a bydlení propojené s přírodou. Když děti, čas a finance dovolí, přikládám ruku k dílu na rekonstrukci chalupy na Valašsku. O své poznatky i puchýře se s vámi ráda rozdělím.