Obývák jako z magazínu o bydlení? Jde to!

Obývák jako z magazínu o bydlení? Jde to!

Kdo by nechtěl mít luxusní obývák právě podle svých představ zařízený tak, aby návštěva zůstala ohromením bez sebe? Já tedy ano a vy zajisté také. Jenže kdo má na nejnovější trendy a nejmodernější nábytek brát pořád čas, úsilí a hlavně peníze? Tuto otázku si již pokládat nemusíte, jelikož vám zde ukážu pár vychytávek a triků do domácnosti, které jsou nejen levné, ale především krásné!

Nemusíte hned utrácet celou výplatu za nejnovější nábytek

Dnes, v době internetu a mobilů je velmi snadné si najít vlastně cokoli. Tak proč ne nábytek?

Existuje mnoho způsobů, jak najít vzhledný a levný nábytek. A proto vám zde napíšu pár rad, jak jej najít.

  • Prohlížejte inzeráty – Tím myslím prohlížet inzeráty kupříkladu jak u vás ve městě, či na vesnici, tak i na facebookových stránkách a skupinách. Jak takové skupiny najít? Zkuste vyhledávat pomocí výrazů jako “Nákup/prodej Ostrava a okolí” a podobně.
  • Hledejte na internetových bazarech – I na internetových portálech jako např. bazoš.cz, aukro.cz či sbazar.cz se dá najít veliké množství nábytku za krásné ceny. Stačí jen zadat, v jakém okolí a do jaké ceny chcete danou věc koupit, a portál vám okamžitě najde veškeré inzeráty, které tam inzerenti vyvěsili. Někdy se tam dá narazit i na krásné moderní kousky! Jen pozor na podvodníky, obezřetnosti není nikdy nazbyt.
  • Zeptejte se známých – Ovšem ani na známé nesmíme zapomenout. Někdy se poštěstí a i známí prodávají nábytek. Pak máte jistotu, že si vše můžete “osahat” a třeba dostanete i nějakou tu kamarádskou slevu!
  • Vyrábějte – Nic se vám nelíbí? Další, poněkud tvůrčí možností je si daný nábytek vyrobit. Znám plno kutilů, kteří si vyrobili vlastní postel z dřevěných palet, či stoly ze starých desek. Tak hurá do práce!

Chybí vám doplňky? Nevadí, vyrobte si je!

Pakliže jste alespoň trochu zruční, pak je tento bod přímo pro vás. Je nespočet inspirací na internetu, co si vyrobit a jak, ale nejdůležitější na tom je hlavně ten hřejivý pocit u srdce, když máte dokonáno a můžete své mistrovské dílo vystavit kdekoli do bytu, kde se to bude krásně vyjímat.

Mezi nejjednodušší doplňky zajisté patří například:

  • Stojany na svíčky – Ty lze vyrobit prakticky z čehokoli a stačí se jen podívat na internet. Jen pozor, aby vám potom tyto stojany neshořely.
  • Recyklované vázy – Myslím tím kupříkladu nevyužité skleničky, které můžete nabarvit dle svého gusta, či staré plastové PET lahve, které ustřihnete a zároveň je využijete k recyklaci.
  • Prostírání či ubrusy – Máte doma šicí stroj? Pak máte vyhráno, je mnoho způsobů a stylů, jak si vyrobit vlastní ubrusy a podobně. Největší výhodou je to, že to bude přesně podle vašeho stylu. Nevlastníte šicí stroj? Nevadí! některé látky se dají i tzv. ” oškubat” a vyrobit si tak střapatý ubrus či prostírání.
  • Květináče – Určitě doma najdete starou, škaredou misku či hrnec. Což takhle do něj zasadit nějakou květinu či bylinky?
  • Co vás jen napadne – V tvořivosti se meze nekladou.

Doufám, že jsem vám předala alespoň trochu inspirace do vašeho bydlení a že jsem vám vnukla pár nápadů, jak zvelebit vaše útočiště. Takže hop do práce, ať to doma vypadá dle vašich představ!

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!