Třikrát rychlejší žehlení prádla. Pomůže vám alobal

Žehlení patří mezi domácí práce, které většinou vykonávají ženy a ty se v tomto ohledu dělí na dvě kategorie. Jedny si žehlení užívají a je to pro ně forma relaxace při sledování oblíbeného televizního seriálu. Druhé to nebaví a žehlí jen to nejnutnější oblečení nebo se této činnosti snaží maximálně vyhnout. Pokud oblečení po vyprání správně pověsíte na sušák, nemusí se některé kousky vůbec žehlit a po uschnutí je stačí pouze složit. Některé materiály a oděvy je ale potřeba vyžehlit pokaždé. Ať už tedy patříte mezi ty, které žehlení baví nebo ty, jimž přidělává vrásky, jistě vás potěší metoda, díky které prádlo vyžehlíte mnohem rychleji a kvalitněji, než doposud.

Jak na rychlé žehlení prádla

Jestli vás žehlení opravdu nebaví a vyprané a vysušené prádlo neustále přemisťujete zprava doleva, aby vám nepřekáželo či váš koš s vypraným prádlem přetéká, zkuste při žehlení použít alobal. Alobal vám tuto nemilovanou činnost ulehčí, vyžehleno budete mít rychleji a budete se tak moct věnovat činnostem, které vám poskytují větší naplnění. Jak tedy na to? Stačí, když sundáte potah z vašeho žehlícího prkna a holé prkno obalíte hliníkovou fólií. Pro maximální účinnost položte alobal lesklou stranou nahoru. Díky tomu docílíte toho, že alobal bude lépe odrážet teplo a vaše prádlo se tak vyžehlí rychleji a z obou stran najednou. Po potažení prkna alobalem na alobal navlékněte zpátky potah ze žehlícího prkna a můžete začít žehlit tak jako obvykle.

Foto: Shutterstock

Rychlejší a efektivnější žehlení

Pokud jste k této metodě skeptičtí, není nic jednoduššího, než když ji okamžitě vyzkoušíte a přesvědčíte se sami. Věřím, že vás okamžitý výsledek ohromí. Pokud vám dříve zabralo žehlení košile deset minut, díky použití alobalové techniky ji hravě zvládnete vyžehlit za pouhé tři minuty. Pro usnadnění žehlení je vhodné alobal používat především na žehlení mačkavých materiálů jako halenek, košil nebo bavlněných ubrusů.

Foto: Shutterstock, zdroj: goodhousekeeping, Cnet