Mikrovlnka zastane mnoho domácích prací, to by vás nenapadlo

V současné době existuje jen málo lidí, kteří doma nevlastní mikrovlnnou troubu. V podstatě se už jedná o základní spotřebič při zařizování kuchyní. Ohřev jídla je velmi rychlý a ušetří spousty nádobí. Mnoho z nás používá mikrovlnku pouze k ohřevu jídel. Přitom má mnohem větší potenciál. Pojďme se podívat, co všechno můžeme s mikrovlnkou zvládnout!

Výroba domácího popcornu

Popcorn je jednou z oblíbených variant zobání. V kupovaných verzích najdete mnoho tuku a soli. Zkuste si připravit zdravější verzi v mikrovlnce. Zrnka kukuřice posypte solí, zakápněte lžící rostlinného oleje a dobře promíchejte. Vložte takto ochucenou kukuřici do papírového pytlíku a dejte ohřát do mikrovlnky.

Oživení zvlhlých brambůrků

Zbyly vám někdy brambůrky do dalšího dne na stole? Ochutnali jste a už postrádaly svojí křupavost. Nevyhazujte je a nechte je ohřát v mikrovlnné troubě. K prohřátí vám stačí půl minuty a získáte znovu křupavé brambůrky.

Vaření těstovin

Někdy není ani čas ztrácet čas. Pokud občas nestíháte připravit chutný oběd za pár minut, zkuste vsadit na těstoviny z mikrovlnné trouby. Ve vodě na sporáku se vaří od bodu varu cca 10 minut. Z mikrovlnky je budete mít hotové za 10 minut i s ohřevem vody. Potom stačí jen zalít oblíbenou omáčkou a máte hotovo.

Foto: Shutterstock

Zatočte se zápachem v mikrovlnce

S pomocí mikrovlnky se zbavíte i zápachu v samotném spotřebiči. Nachystejte si do misky hrnek vody a dvě lžíce octa. Zahřejte tekutinu 5 minuty v mikrovlnce. Ocet působí jako přírodní dezinfekce.

Bez práce oloupaný česnek

Nebaví vás loupání stroužků česneku? I s tím vám pomůže mikrovlnka. Neoloupané stroužky vložte do misky a dejte na 15 minut ohřát do mikrovlnky. Česnek vám skoro vyskočí ze slupky do klína.

Foto: Shutterstock, zdroj: Discount, kitcheninfinity