Na zabouchnuté dveře nemusíte volat zámečníka. Otevřete je s pomocí platební karty

Možná to také znáte, zazvoní na vás zásilková služba a vy rychle vybíháte ven přebrat balíček nebo spěcháte do práce, neuvědomíte si to a najednou se za vámi zaklapnou dveře. A vy nemáte klíče. Pokud v blízkosti není nikdo, kdo by vám otevřel, nejlogičtějším řešením se jeví zavolat zámečníka. Jenže ten nemusí být hned dostupný a jeho výjezd vás přijde na několik tisícovek. Naštěstí existuje způsob, jak si otevřít zamčené dveře za pomoci platební karty.

Kreditka k nezaplacení

Nacházíte-li se ve svízelné situaci a nemůžete se dostat do vlastního bytu, sáhněte do peněženky pro vaši platební kartu. Delší konec karty vsuňte do mezery mezi dveřmi a zárubní ve výšce nad zámkem. Kartu držte kolmo k zámku a začněte ji pomalu sunout směrem dolů až za střelku zámku a poté naklánět nahoru a dolů. Díky tomuto pohybu byste měli vytlačit střelku zámku ze zárubně a dveře otevřít. Pro lepší efekt zkuste dveře trochu oddálit a to tím, že se do nich opřete nebo je budete zkoušet odtlačit. Tím by se měla zvětšit mezera mezi dveřmi a zárubní a vy tak získáte větší prostor pro manipulaci s kartou.

Foto: Shutterstock

Jaké typy dveří lze otevřít platební kartou

Otevírání dveří platební kartou vám bude zaručeně fungovat na otevírání interiérových dveří, která vám nepůjdou otevřít například z důvodu vypadnutí kliky. Platební karta by vám také měla pomoct při otevírání staršího typu venkovních dveří v případě, že nejsou zamknuté. U nových typů bezpečnostních dveří tato finta fungovat nebude. V některých případech je proto nutné si při zabouchnutí dveří volat zámečníka. Pozor ale na situaci, kdy si zabouchnete dveře a v kuchyni vám na sporáku bublá oběd. V takovém případě volejte rovnou hasiče, kteří vám přijedou byt či dům urychleně bezplatně otevřít, aby se zabránilo případné katastrofě. V žádném případě na linku 150 nevolejte jen proto, že se vám nechce platit zámečníka. Zneužití záchranných složek je trestné a neoprávněný výjezd hasičů by se vám hodně prodražil.

Foto: Shutterstock, zdroj: wikiHow, alcatraz-edinburghlocksmiths