Hmyzu v domě se zbavte jednoduše. Použijte na ně igelitový sáček s vodou a mincemi

Stačí na chvíli pootevřít okno a hned vám domů vlítne nežádoucí hmyz? V létě je to docela běžnou záležitostí. Horké letní večery se bez otevřených oken neobejdou. Nejenže byste teplem neusnuli, ale v nevětraném prostoru stojí vzduch a vás by z nedostatku kyslíku mohla snadno rozbolet hlava. Co tedy dělat v případě, že vám do bytu vletí některý z nezvaných hostů, jako jsou mouchy, vosy nebo komáři?

Naplňte igelitový sáček vodou a mincemi

Do boje proti nechtěnému hmyzu nemusíte ihned vyrazit s repelenty a různými chemickými odpuzovači. Můžete na to jít i chytře a hravě. K tomu, aby vám v noci nepili krev komáři a přes den vám mouchy nesedaly na uvařené potraviny, stačí mít po ruce igelitový sáček, vodu a několik korun. K čemu je to všechno dobré? Igelitový sáček naplňte vodou tak, aby z něj voda nepřetékala, i když do něj vložíte několik mincí. Sáček si vyberte takový, který má závěsná ucha. K odpuzení hmyzu je totiž potřeba ho pověsit poblíž oken a dveří.

Foto: Shutterstock

Jak to vlastně funguje?

Říkáte si, jestli to je vše a zdá se vám to nějaké podivné? Pojďme si povědět, jak tento odpuzovač vlastně funguje. Mouchy se velké vodě totiž vyhýbají jako čert kříži a pokud narazí k sáčku naplněnému mincemi, které se v něm odráží, začnou jednat pudově. Tato past je dokonale zmate a instinkt jim zavelí, že se jedná o nepřekonatelnou překážku. A pokud chtějí přežít, musí uniknout. Lom světla, který se odráží na plastovém sáčku, jim zároveň nedělá dobře na jejich specifické oči, které jinak mají díky svému tvaru perfektní rozhled. Uvádí se, že mouchy vidí na 360 stupňů kolem jejich těla. Jejich orientační smysl je tak dán právě světlem a oči mouchy nevidí jenom jeden obraz, ale celou mozaiku. Lom světla je tak dokonale zmate. Pokud jste k této metodě skeptičtí, můžete ji vyzkoušet rovnou sami. Nic vás to nestojí a nemůžete nic ztratit. Pouze získat. Zkušenost a pomocníka v boji proti dotěrnému hmyzu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Indiatimes, TasteofHome