Vytírání domácnosti si můžete hodně zjednodušit. Stačí přidat trochu octa

Trápíte se s vytíráním dlouhé hodiny a stále jsou na podlaze vidět šmouhy? Vyzkoušejte bílý ocet. Tato běžná ingredience pomůže v řadě případů i s úklidem. Stačí jen vědět, jak na to. Vaše podlahy už se budou jen lesknout!

Ocet poslouží lépe než chemické přípravky

Drahým čistícím přípravkům z obchodu odzvonilo. Krásně čistou podlahu vám vykouzlí obyčejný ocet. Poradí si i s tou v kuchyni. V té máme většinou podlahu nejvíce znečištěnou od vaření, a proto jí musíme věnovat extra péči. Bílý ocet si však hravě poradí s mastnými skvrnami i zbytky jídla. Povrch navíc i spolehlivě dezinfikuje.

Připravte si spolehlivý čisticí prostředek na podlahu z bílého octa

Od lesklých a čistých podlah vás už dělí jen pár jednoduchých kroků. Smíchejte tři litry vody a pět polévkových lžic bílého octa. Chcete-li přípravku dodat i příjemnou vůni, přidejte pár kapek esenciálního oleje. Ocet vaši podlahu spolehlivě vyčistí a olej se postará o svěží vůni.

Foto: Freepik

Jak se správně starat o plovoucí podlahu

Aby vaše plovoucí podlaha vypadala stále skvěle, nestačí pouze používat pravidelně ocet a esenciální olej. Tyto přípravky se sice postarají o dokonalou čistotu a příjemnou vůni, poškozenou podlahu však už napravit nedokážou. Proto se o podlahu pečlivě starejte. Pokud na ní něco rozlijete, ihned to utřete a dejte pozor především na spáry mezi jednotlivými panely. Voda v nich může způsobit i nepříjemné vypoukliny na podlaze.

Úklid plovoucí podlahy už pro vás nikdy nebude takovým oříškem. Stačí jen přidat do vody trochu octa s esenciálním olejem a budete mít rychle hotovo. Podlaha se bude třpytit čistotou, a navíc odpuzovat prach. Vám tak zbyde čas na zábavnější aktivity, než je nekonečné vytírání šmouh z podlahy.

Foto: Freepik, zdroj: apartmenttherapy, prestigecarpetcleaners