Odlepte nálepky ze sklenic rychle a jednoduše

Problémy s odstraňováním etiket z nepoužívaných sklenic známe asi všichni. Nejdříve se snažíme etiketu sundat a zůstane nám jen lepidlo, kterého se nemůžeme zbavit. V horším případě zůstane při odstraňování etikety zbytek papíru i s lepidlem na sklenici. My ale chceme mít sklenici hezkou, čistou a připravenou na jiné využití. Jak snadno docílíme úplného odstranění etikety?

Jedlá soda a olej

Sklenici máme připravenou v horké mýdlové vodě. Snažíme se odstranit lepidlo a zbytek etikety, ale nekonečným drhnutím se to nedaří? Zkuste smíchat 1:1 jedlou sodu a olej. Nechte působit nejlépe 30 minut a pak odstraňte houbičkou. Potom musíte sklenici důkladně omýt od oleje, ale etiketa i s lepidlem je rozhodně pryč.

Esenciální oleje

Eukalyptový, citrónový, pomerančový nebo olej z australského čajovníků pomůže odstranit zbytek lepidla ze sklenice. Stačí aplikovat olej na lepivou část a ihned vydrhnout houbičkou. Potom sklenici důkladně opláchněte a osušte.

Alkohol

Pro odstranění etiket můžete využít také cokoliv s vysokým podílem alkoholové složky. Dost často zabírá právě odlakovač na nehty, který si s lepidlem hravě poradí. Aplikujte trochu odlakovače nebo jiného prostředku s alkoholem na zbytek etikety a drhněte. Nemělo by to trvat dlouho a etiketa by měla být pryč.

Foto: Shutterstock

Zahřátí etikety

K odstranění nežádoucí etikety můžete také použít zahřívací metodu. Sklenici dejte na 10 minut do vyhřáté trouby, do mikrovlnky nebo část s etiketou vyfénujte. Vlivem tepla se lepidlo rozpustí a etiketa půjde lépe odstranit.

Přípravek pro odstranění etiket

Pokud chcete mít zaručený výsledek, pořiďte si přímo odstraňovač etiket. V obchodech jej seženete v různých provedeních a různých značek. Dost často je dostupný ve spreji. Seženete ho v hobby marketech a samozřejmě kdekoliv na internetu. Stačí pak sprej nastříkat na etiketu. Dojde k rychlému narušení přilnavosti lepidla a etiketa se čistě odlepí od sklenice. Očištěný povrch skla stačí po aplikaci jen otřít suchým hadrem.

Foto: Shutterstock, zdroj: Reusablenation, Forkintheroad