Připáleniny na plechu zmizí během pěti minut. Zajistí to běžná mince

Vyčistit zašpiněný plech může být často složitá záležitost, se kterou si neporadí ani ten nejdražší komerční prostředek. Pokud si s ním nevíte rady ani vy, pak můžete vsadit na jednoduchý trik s obyčejnou mincí, díky které se bude opět blýskat. Pomoci mohou také další oblíbené přípravky, které již pravděpodobně máte u sebe doma. 

S připálenými nečistoty si hravě poradí obyčejná mince 

Zaschlá špína či připálené nečistoty na plechu mohou výrazně ztížit jeho čištění. Často si nimi neporadí ani ten nejlepší saponát nebo drsná houbička. Naštěstí se však nabízí jeden velmi snadný trik, který zvládne naprosto každý kutil. Potřebovat budete pouze obyčejnou minci, a to z jakéhokoli materiálu (skvěle se například osvědčila desetikoruna). 

Jak na to?

Jakmile se budete chtít pustit do čištění, vezměte si vychladlý plech a pomocí houbičky a přípravku na mytí nádobí ho očistěte. Všechny mastné skvrny a připáleniny, které na něm zůstaly, nyní opatrně seškrábněte mincí. Dbejte však na opatrnost, aby nedošlo k poškození materiálu. Poté, co budete mít hotovo, plech ještě jednou umyjte saponátem a utřete do sucha. Uvidíte, že bude krásně čistý a blýskavý. 

Foto: Shutterstock

Alternativou může být i jedlá soda či bílý ocet 

Pokud nechcete používat metodu s mincí, sáhněte po bílém octu a mořské soli. Sůl nejprve rozprostřete po celém plechu a pomocí rozprašovače na ní nastříkejte ocet. Nechte ingredience působit alespoň jednu hodinu a poté ho otřete pomocí houbičky. Veškeré nečistoty začnou mizet s minimálním rizikem poškození materiálu. 

Stejným způsobem můžete použít také jedlou sodu a peroxid vodíku. Obě ingredience naneste na zašpinění povrch (nejprve ho posypte sodou a na ni poté nastříkejte peroxid vodíku) a nechte je působit zhruba 2 hodiny. Nakonec setřete houbičkou a máte hotovo. 

Foto: Shutterstock, zdroj: Thecleaningcollective, HouseBeautiful

.