Dokonalé vyčištění koberce. Veškeré nečistoty zmizí po použití mýdla a sody

Čištění koberce nemusí být až tak drahé a pracné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Vyčistit se dá téměř cokoliv, a to aniž byste museli sáhnout po drahých čisticích přípravcích nebo moderních, finančně náročných, zařízeních. Spoustu přírodních čističů již máte dávno doma a ani o tom možná nevíte.

Teplo domova

Koberce jsou již dlouhá staletí součástí našich domácností. Ať už se jedná o domácnost moderní či tradiční, koberce vždy působily útulně a dodávaly domácnostem pocit teplého domova. Jejich údržba nebyla vždy úplně jednoduchá, avšak s příchodem nových vynálezů jako je vysavač, dnes již běžná součást našich domácností, se jejich údržba stávala mnohem jednodušší. Dnes máme moho druhů chemických přípravků, které zbavují koberce nečistot, a to těch prachových, pevných, ale i nepříjemných skvrn.

Čištění mýdlovou vodou a sodou

Přitom čištění skvrn nemusí být vůbec náročné jak po finanční, tak ani po pracovní stránce. Rychle a jednoduchým způsobem se dá skvrna vyčistit například pomocí mýdla. Smícháním dvou lžic tekutého mýdla s litrem či litrem a půl teplé vody získáte roztok, který pomocí houbičky vetřete do vláken koberce a necháte chvíli působit. Poté jej vysušíte a stejným způsobem aplikujete roztok jedlé sody. Ten si připravíte rozmícháním 100g jedlé sody do pěti litrů teplé vody. Po aplikaci roztoku jedlé sody necháte koberec vyschnout a poté již veškeré nečistoty jednoduše vysajete.

Foto: Shutterstock

Čištění pomocí soli

Ještě rychlejším a jednodušším způsobem je obyčejná sůl, kterou má ve své domácnosti snad každý. Její aplikace spočívá v pouhém nasypání na koberec. Vybrané místa posléze postříkáte (nejlépe rozprašovačem) teplou vodou a necháte působit, než koberec vyschne. Sůl na sebe nečistoty naváže, stejně jako tomu bylo v případě jedlé sody. Zaschlé nečistoty následně vysajete a máte hotovo.

Foto: Shutterstock, zdroj: Armandhammer, Oprahdaily