Pokud chcete, aby se vašim květinám dařilo, vyzkoušejte trik s cukrem

Freepik

Každý z nás kdo má doma květiny chce, aby prosperovaly a kvetly. Každá rostlina vyžaduje nějakou konkrétní péči. Musíme dbát na pravidelnou zálivku a také sledovat, kdy rostlina vyčerpala živiny z půdy a potřebuje pomoct nějakým hnojivem.

Různá hnojiva si můžeme pořídit v obchodech. Věděli jste, že si můžete vyrobit i domácí hnojiva pro květiny? A nebudou vás stát téměř nic.

Hnojivo z droždí a cukru

V jednom litru vlažné vody smícháme 10 g droždí a lžíci cukru. Roztok necháme zhruba 1 hodinu odstát. Roztokem pak zalijeme květiny. V létě aplikujeme hnojivo 1x za 10 dní a na podzim a v zimě stačí 1x za měsíc.

Hnojení banánovými slupkami

Banánovou slupku necháme vylouhovat přes noc v 1 litru vody. Slupka obsahuje mnoho minerálních látek, dík kterým rostlinu ochrání od možných chorob a škůdců. Roztokem zalijte rostliny. Hnojit stačí takto 1x za měsíc.

Hnojení vodou od uvařených brambor

Při vaření brambor se do vody uvolňují cenné látky a vitamíny. Nevylévejte proto vodu z brambor a nechte jí pro vaše rostliny. Vodu nechte vychladnout a zalijte s ní květiny. Hnojivo můžete použít jednou týdně. Rostlina tak dostane vitamíny navíc.

Freepik
Foto: Freepik

Hnojení cukrem

Cukr máme každý doma. Tak jako nám pomáhá dodávat energii, tak obdobně působí také na rostliny. Cukr se rozkládá na glukózu a fruktózu. Právě glukóza má na svědomí podporu růstu a urychlení životních procesů v rostlině.

Tento roztok použijeme, když rostlině žloutnou listy nebo když delší dobu nevytvořila květy. U oslabené rostliny dokáže cukr opravdu zázraky. Cukerný roztok použijte opravdu jen jednou za měsíc a zejména u oslabených rostlin.

Polévkovou lžíci cukru rozpustíme v půllitru vody. Vzniklým cukerným roztokem zalijeme rostliny. Stejně tak můžeme pocukrovat místo kolem stonku rostliny a následně zalít vodou.

Foto: Freepik, zdroj: Gardenguides, Masterclass, Balconygardenweb