Ať se vám telefon při nabíjení nezničí. Vysoké teploty mu nesvědčí

Chytré telefony používá většina lidí jako svou prodlouženou ruku. Mají v nich veškeré kontakty, kalendář, e-mail, zprávy, mapu a v případě potřeby si mohou kdykoliv na internetu zjistit potřebné informace, nebo si pouštět zajímavá videa. Není se proto čemu divit, že se smartphony velmi rychle vybíjí a na nabíječku je potřeba je dávat téměř každý den. Věděli jste ale, že pokud telefon nabíjíte špatným způsobem, můžete ho zničit? Přečtěte si, čemu je při zasouvání telefonu do nabíječky potřeba se vyvarovat.

Pozor na extrémní teploty

Věřte tomu, nebo ne, ale vašemu telefonu svědčí příjemné pokojové teploty. Extrémní vedra, nebo mrazy nadělají více škody, než užitku. Pokud se pohybujete v mrazivém počasí, telefon si vždy dávejte do vnitřní kapsy vaší bundy nebo kalhot. Zároveň ho nestrkejte do nabíječky ihned po příchodu domů, ale nechte ho alespoň chvilku aklimatizovat na pokojovou teplotu. Oteplení telefonu se ale nesnažte nijak urychlit, jako třeba jeho pokládáním přímo na radiátory. V létě naopak telefon nenechávejte nabíjet na přímém slunci. Váš smartphone se při samotném nabíjení už tak dost zahřívá a vysoké teploty by mohly způsobit jeho konečné přehřátí. Telefon proto nenechávejte na přímém slunci ani položený, třeba na palubní desce ve vašem autě.

Foto: Shutterstock

Nepoužívejte levné nabíječky

Na nabíjení vašeho telefonu používejte pouze certifikované nabíječky přímo od výrobce. A to i v případě, že se vám ta originální, kterou jste dostali přímo v balení s telefonem, rozbije. V žádném případě si nepořizujte levné nabíječky z druhé ruky, které vám stejně dlouho nevydrží. Mnohem větším rizikem je ale fakt, že takové nabíječky mohou zkratovat a riskujete tak vznik požáru.

Nenechávejte telefon vybít úplně

V dřívějších dobách se u starších telefonů nechal telefon ideálně zcela vybít, aby mohl přijít na nabíječku. Systém nabíjení dnešních baterií je již jiný a úplné vybití jim moc nesvědčí. Telefon nabíjejte, když máte baterii nabitou na 30 až 80 %. Časté nabíjení z nuly na sto jim moc dobře nedělá.

Foto: Shutterstock, zdroj: santeplusmag, TextMagic