Zbavit se oparu na rtech je jednodušší, než se zdá

Otravné opary. Nikdo je nemá rád. Malé a nenápadné stroupky mohou nadělat pěknou paseku. Naštěstí existuje způsob, jak se otravných opraů zbavit jednoduše. Zkuste sílu přírody ve formě oblíbené a běžně dostupné bylinky jménem meduňka!

Meduňka je bezesporu oblíbená bylinka, která se může pyšnit nejedním pozitivním přínosem na naše zdraví. Mezi její zdravotní přínosy patří i úleva od otravného oparu.

Foto: Unsplash.com

Pěstovat se dá i doma v květináči

Meduňka lékařská je nenáročná bylinka, kterou si můžete během sezony pěstovat venku na záhonku a v zimě zase pohodlně doma v květináči nebo v truhlíku. Lidově se jí přezdívá medunice, medovka, také je známá pod pojmem sladký balzám a najdou se tací, kteří meduňce neřeknou jinak, nežli včelanka.

Pomůže na nepříjemné opary

Zdravotní přínosy meduňky rozhodně nelze zpochybňovat. Tahle na první pohled obyčejná bylinka nám toho může opravdu hodně nabídnout. Mimo všechny své zdravotní benefity nám může ulevit od oparu, který měl na rtu minimálně jednou za život snad úplně každý z nás.

Za vznikem otravného oparu stojí určité viry. Jakmile poprvé dojde ke vzniku oparu, v drtivé většině případů dochází k recidivě a opar se tak čas od času na rtu zase objeví, aby nám znepříjemnil život. Na opary může pomoci tinktura z meduňky.

Foto: Unsplash.com

Jak vyrobíte meduňkovou tinkturu?

Na výrobě domácí meduňkové tinktury na úlevu od oparu je skvělé to, že není vůbec složitá. Pokud si tinkturu chcete vyrobit a chcete se na vlastní kůži přesvědčit, zda na opary opravdu zabírá, pak si připravte:

  • 10 g meduňkových listů
  • 100 ml 70% alkoholu

Postup výroby:

Připravte si dobře uzavíratelnou nádobu, do které vložte listy meduňky a zalijte je alkoholem. Nechte přes noc vyluhovat, poté do tinktury v případě potřeby namočte čistou vatovou tyčinku a nanášejte ji na oparem postižená místa.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!