Podlaha bude čistá jako od profesionální uklízečky. Do vody přidejte speciální tekutinu

Čištění podlahy patří mezi domácí práce, které se mohou velmi snadno pokazit. Pokud s ním míváte čas od času problém i vy, stačí do vody přidat jedinou speciální ingredienci. Ta nejenže vyčistí veškerou špínu bez vedlejších účinků, ale navíc vaší podlaze zajistí lesk a ochranu před zamaštěním. Stačí na to jít správným způsobem. 

Síla peroxidu vodíku a snadnější vytírání 

Aby byla vaše podlaha co nejčistší, stačí použít správné prostředky. Velmi dobře se osvědčil zejména peroxid vodíku, který funguje mnohem lépe než kdejaký komerční výrobek za plno peněz. Stačí si ho tedy pořídit do své domácnosti a poté začít používat – zakoupit ho můžete například v drogerii či jiných specializovaných prodejnách, a to nejlépe ve velkém balení. 

Ta totiž vyjdou finančně mnohem lépe a ve vaší domácnosti ji můžete využít řadou možných způsobů. Jeho účinek je přitom naprosto jednoduchý a účinný. Stačí ho přidat do teplé vody (minimálně jeden šálek), pořádně roztok zamíchat a poté jednoduše vytřít podlahu tak, jako to děláte vždy. Výsledek vás určitě překvapí. 

Foto: Shutterstock

Nepoškodí žádnou podlahu 

Výhodou peroxidu vodíku je také skutečnost, že se hodí k ošetření jakéhokoliv druhu podlahy, ať už se jedná o umělé nebo přírodní materiály. Nic z toho nedokáže poškodit, ale naopak krásně vyčistit a ochránit před škrábanci. Ještě než se pak do vytírání vrhnete, pokuste se také koupit vhodný mop, protože ten může napáchat také mnoho škody. 

Dobrým pomocníkem může být v boji proti zašpiněné podlaze i ocet. Ten stačí použít úplně stejným způsobem, jen pozor, že za sebou může nechávat nepříjemný zápach. Zkuste k němu proto přidat například esenciální olej či jiný vhodný prostředek. 

Foto: Shutterstock, zdroj: BHG, HomesandGardens