Citron jako nedocenitelný pomocník. Poradí si se zašedlými záclonami i se skvrnami od potu z podpaždí

Každá hospodyňka doma uvítá pomocníka. Když už nepomohou děti nebo přítel či manžel, musí pomoct to, co je v kredenci. Ano, i věci v kredenci mohou pomoct při uklízení nebo při jiných běžných domácích pracích. Nemusíme neustále utrácet za drahou chemii, zkrátka a dobře stačí vědět, jak si poradit s tím, co běžně kupujeme.

Klíčová surovina dnešního článku je citron. Dnes si prozradíme, jak skvělý pomocník je citron při běžných domácích pracích.

Věděli jste, že zatočí se spáleninami?

Citron je skvělý v boji proti spáleninám. Každému se může stát, že na pánvi připálí maso nebo například zeleninu. Mnohé hospodyňky ihned sáhnou po drátěnce, ale drátěnka může pánve (zejména teflonové) nenávratně poničit. Než tedy sáhnete po drátěnce a svou pánev nadobro zničíte, raději to zkuste s citronem.

Foto: Depositphotos.com

Citron nakrájejte na kolečka, potřete jimi spálenou pánev a následně zalijete vroucí vodou. Citronová kolečka nechejte položené na spáleninách, společně s vodou dojde k odstranění spálenin během několika minut. Poté spáleniny snadno odstraníte běžnou houbou na nádobí nebo hadříkem.

Citron bojuje proti zašedlým záclonám

Zašedlé záclony oškliví každou domácnost. Proto je nutné, abychom je udržovali krásně čisté a bílé. Skvělým pomocníkem je ocet, jedlá soda nebo mýdlo zvané JELEN, ovšem i citron může pomoct. Stačí, když si připravíte lázeň z vody a citronové šťávy v poměru 1:1. Záclony do roztoku namočte zhruba na dvě, tři hodiny a následně dejte do pračky na běžný prací cyklus. Při praní záclon v pračce nezapomeňte na síť na záclony, díky které se záclony během pracího cyklu nijak nezničí.

Foto: Unsplash.com

S citronem proti skvrnám v podpaží

Určitě to znáte – nosíte velice často oblíbené bílé tričko a najednou se na něm ukážou žluté, nehezké skvrny. Běžné praní s nimi nezatočí, proto je třeba zkusit něco jiného. Zkuste třeba výše zmíněný citronový roztok. Postup je zcela stejný jako výše  a výsledek je fantastický.

Foto: Depositphotos.com

Bojuje proti vodnímu kameni

Tím však triky s citronem nekončí. Přinášíme ještě jeden tip, jak může citron pomoct v domácnosti. Pokud vás trápí vodní kámen ve varné konvici, odstraníte ho s pomocí citronu. Stačí, když citron nakrájíte na kolečka, vložíte do varné konvice a následně je zalijete vodou. Po jednom či dvou vyvařeních vodní kámen zmizí.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!