Nenechávejte telefon nabíjet celou noc, hrozí vám závažní zdravotní potíže

Známe to všichni. Celý den využíváme telefon k telefonování, psaní, internetu. Po celém dni se dostaneme na stav, kdy máme baterii skoro vybitou. Není potom nic jednoduššího, než strčit telefon do nabíječky nechat ho nabíjet celou noc. Někdy dokonce usnete s nabíjejícím se telefonem v ruce. Je to nebezpečné? Škodíme tak baterii?

Škodlivost pro vaše zařízení

Všichni víme, že baterie po čase přestává mít výkon jako na začátku. Z části toto ovlivňujeme také my právě stylem nabíjení telefonu. Představte si, že telefon dáte nabíjet přes noc. Nabije se na 100 %, ale jakmile se přestane nabíjet, začne se baterie vybíjet. A takhle to jde pořád dokola.

V starších telefonech, kde ještě nebyla lithium – iontová baterie hrozilo dokonce při nabití přes 100 % její vybuchnutí.

Nebezpečí pro vás

Toto riziko je mnohem závažnější než snížení výkonu nebo zničení baterie vašeho telefonu. Mnoho z vás možná usíná s telefonem v ruce, když se zrovna nabíjí v nabíječce. Pokud máte značkovou nabíječku originální k vašemu telefonu, tak si můžete oddechnout.

Někdy se tato nabíječka ale záhadně vytratí nebo rozbije a můžeme si pořídit levnější variantu nabíječky. V tomto případě pak může nastat problém. Tyto levné nabíječky totiž většinou nesplňují bezpečnostní normy. Vlivem možného úniku elektrického proudu se můžete dostat do nebezpečí. Pokud tedy budete v blízkosti elektrického napájení, kde se váš telefon dobíjí.

Foto: Shutterstock

Jak správně nabíjet telefon přes noc

Existuje pár možností, jak zmírnit negativní dopady při nočním nabíjení. Zajistěte, aby měl váš telefon při nabíjení dostatek prostoru a mohl dýchat. Aby se nepřehřívala baterie. Ničím jej nezakrývejte. Používejte nabíječku, která byla součástí telefonu. Nikdy si nekupujte levné nabíječky, u kterých nemáte jistotu, že splňují bezpečnostní normy. V případě nočního nabíjení se snažte vyhnout rychlonabíjení. Kdy potom dochází k neustálému dobíjení z 99 % na 100 %

Foto: Shutterstock, zdroj: Textmagic, Techadvisor