Ideální zděný sprchový kout? Dostatek prostoru, vhodná podlaha i úložné prostory

Ideální zděný sprchový kout? Dostatek prostoru, vhodná podlaha i úložné prostory

Chcete si zařídit sprchový kout, ale nejste si jisti, jak na to nebo jestli vůbec bude do vašeho bytu vhodný? Prostorné zděné sprchové kouty jsou stále více oblíbené a mimo to jsou vhodným způsobem, jak přidat bytu na hodnotě. V dnešním článku si můžete přečíst o tom, jak by měl ideální sprchový kout vypadat a co všechno v něm nesmí chybět.

https://www.instagram.com/p/B1aRTlDHj2G/

Vchod bez rámu a vaničky je ideální i pro bezbariérový přístup

Otevřené sprchové kouty, které nemusí být nutně vybaveny dveřmi či závěsem, vypadají velice dobře a jsou i praktické. Plně vykachličkovaný prostor přináší pohodlné místo na sprchování bez toho, aniž byste se museli nervovat se špatně uzavíratelnými dveřmi, prohýbající se vaničkou nebo neposlušným sprchovým závěsem. Obecně jsou také snadnější na čištění. Výhodou je i to, že si je můžete za pomoci tvárnic udělat přesně dle svých představ a nespoléhat se tak na již hotové sprchové kouty, které nemusí být vždy plně ideální.

https://www.instagram.com/p/B1cZDHoHJ9q/

Sprcha tohoto typu vyžaduje větší prostor, ale dá se vytvořit i v menších koupelnách. Asi nejdůležitější věcí je odvádění vody, aby nevytékala jinam do koupelny a odtok byl rychlý. Toho se dá docílit pomocí žlábku podél stěn a mírně svažité podlážky. Celý kout musí být samo sebou voděodolný. Ideální je instalovat do sprchového koutu vodovzdornou překližku nebo již hotovou sprchovou vanu. Přímý vchod bez rámu je ale nejideálnější, obzvláště pokud koupelnu využívají osoby se sníženou pohyblivostí.

https://www.instagram.com/p/B1UJMVSHBc9/

Podlahové topení pomáhá k rychlejšímu vyschnutí vody a odstranění vlhkosti

Stěny je třeba nejprve napenetrovat a až poté obložit. Nejoblíbenějším obkladovým materiálem do sprchových koutů jsou klasické dlaždice, oblíbené jsou také kamenné obklady nebo kamenné koberce, jimiž se dá potáhnout jak podlaha, tak stěny a sprchový kout pak vypadá jednolitě a velice moderně. Důležitý je neporézní materiál určený ideálně přímo do koupelen – ideálně keramika či porcelán. Břidlice, mramor nebo vápenec musí procházet pravidelnou úpravou, aby nedošlo k poškození vodou.

https://www.instagram.com/p/Byc60SUHj4A/

https://www.instagram.com/p/B1RWR0Xnn9i/

Podlaha by měla mít protiskluzovou ochranu a v nejlepším případě zabudované podlahové topení. To je nejen příjemné na nášlap, ale také pomáhá podlaze k rychlému vyschnutí. K tomu je ale zapotřebí speciální úprava včetně dilatační spáry.

https://www.instagram.com/p/B1PM0VLnRPw/

Velkou roli hraje i vybavení – zabudovat lze například praktické skládací sedátko, masážní systém, ale hlavně nepřekážející úložné prostory. Ty oceníte převážně, pokud nemáte moc velký prostor na koupelnový nábytek. Jestliže se pouštíte do stavby, ať už sami nebo s pomocí firmy, zkuste například vestavěné poličky, které nezaberou místo a skvěle zapadnou do celkového vzhledu sprchového koutu.

https://www.instagram.com/p/B0MjqgindTX/

https://www.instagram.com/p/B02T9reHaYk/

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!