Kachličkám už odzvonilo? Koupelnové obklady mohou mít mnoho podob

Kachličkám už odzvonilo? Koupelnové obklady mohou mít mnoho podob

Asi nejčastěji využívanými obklady do koupelny jsou klasické kachličky a dlaždice, které mohou být tvořeny z různých materiálů (keramika, porcelán, skleněná mozaika…). Proč ale nejít i jinou cestou, když toho dnešní trh tolik nabízí? S koupelnou si lze nápaditě pohrát díky rozličným druhům koupelnových obkladů, které jsou odolné vůči vodě a zároveň vypadají opravdu skvěle a originálně. Co třeba klasika v podobě dřeva nebo industriální styl prostřednictvím betonu?

Přírodní materiály koupelnám sluší

Přírodní materiály nikdy nezestárnou a vždy budou oblíbené. Koupelnám dodávají pocit tepla i dotek přírody, jsou velice příjemné na omak a hravě si poradí s vodou i párou. Vůbec se tak není třeba bát například klasické dřevěné podlahy, která však musí být kvalitně ošetřená, aby vodě odolala. Veškeré škvíry je třeba utěsnit a dřevo naimpregnovat.

To s přírodním kamenem je to mnohem jednodušší. Ten odolá vodě bez problémů a skvěle vypadá jak na podlaze, tak na stěnách a jako obložení sprchového koutu. Kamenné obklady mohou mít řadu podob – mohou být tvořeny z menších oblázků, větších kusů kamene nebo kameninových dlaždic.

S těmito typy obkladů se můžete často setkat v různých wellness centrech, což není tak úplně náhoda. Krom skvělého vzhledu totiž přírodní kámen příznivě působí na psychiku a přímo vybízí k relaxaci.

Linoleum dlouho vydrží, elegantní beton zase dodá prostor výrazným doplňkům

Skvělou volbou je i kamenný koberec, který nachází své využití jak ve všech interiérových prostorách, tak i v exteriéru. Kamenný koberec se nanáší na rovné plochy a může se rovněž použít jak na podlahy, tak na stěny a do sprchového koutu. Je velice příjemný na nášlap a díky povrchové úpravě nepropouští vodu.

Materiál, který si v poslední době získává na oblibě, je i beton. I když se může zdát, že působí studeně a nepřívětivě, vůbec tomu tak není. Díky rozličným odstínům i kresbě sním lze dělat hotová kouzla a v kombinaci s přírodními materiály je opravdu působivý.

Kdo chce jít cestou levnější, avšak efektivní varianty, může zvolit kvalitní linoleum, díky němuž získá jak odolné obklady, tak hřejivý podklad a širokou variabilitu vzorů. Linoleum je příjemné na nášlap, měkké, teplé a vydrží opravdu dlouho.

Na trhu existují rovněž obklady z korku, dokonce i obklady kovové a každý si tak může přizpůsobit koupelnu stylu, který mu maximálně vyhovuje. Nebojte se experimentovat!

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!