3x ložnice snů: kde se vám bude spát jako v pohádce?

Ložnice snů

Spánek by měl být královským zakončením celého dne, měl by poskytnout dokonalý odpočinek a naprosté uvolnění. Takového vrcholu blaženosti lze dosáhnout jedině v dokonalé ložnici.

Jen pro hrstku vyvolených

Bohužel, většina „obyčejných“ domácností disponuje pouze průměrnými ložnicemi, kde sice může spát pěkně, ale… Co byste řekli na ložnici s výhledem pod mořskou hladinu, spánku ve výšce stovek metrů nad zemí nebo v posteli vyrobené z ryzího zlata? Pojďte s námi na malou procházku po nejexkluzivnějších ložnicích na světě, kde se fantazii meze nekladou, a luxus absolutně nezná hranic. Jen se připravte na to, že spánek v takové místnosti vás vyjde na pár měsíčních platů.

Foto: Shutterstock

Nejdražší postel na světě

Punc exkluzivity dodá každému spánku fakt, že postel, do které uléháte, je něčím výjimečná. A co teprve, když se jedná o vůbec nejdražší postel na světě! Italská firma Hebanon, která je produkcí drahých a luxusních kusů nábytku proslulá, se dušuje, že se vám v její posteli budou zdát ty nejkrásnější sny. Aby ne! Vždyť tahle postel je kompletně vyrobená ručně, doplněná vyřezávaným dekoracemi z kaštanového, jasanového a třešňového dřeva. Nechybí luxusní nebesa, která jsou stejně jako lůžkoviny utkána z italského hedvábí špičkové kvality. A aby toho nebylo málo, postel je doplněna ještě více než 107 kilogramy ryzího zlata, které ji zdobí v podobě speciálních ornamentů.

Foto: Shutterstock

Nocleh přímo v oceánu

Plovoucí hotel Manta nedaleko pobřeží africké Tanzanie nabízí unikátní a neopakovatelnou příležitost ubytovat se přím pod mořskou hladinou. Z prosklené ložnice se hostům nabízí výhled do mořského světa, takže místo televizní obrazovky večer usínají s kulisou elegantních mořských živočichů, zvolna proplouvajících v těsné blízkosti oken.

Foto: Shutterstock

Spánek jako v oblacích

Dotýkat se hvězd, to bylo zřejmě přáním architektů, kteří stojí za vznikem vůbec nejvyššího hotelu na světě. Pokud zatoužíte po exkluzivním spánku ve výšce více bezmála půl kilometru nad mořem, zamiřte do čínské Šanghaje. Zdejší hotel Park Hyatt sídlí v jedné z vůbec nejvyšších budov světa a své hosty ubytovává v apartmánech nacházejících se mezi 79. a 93. patrem, konkrétně ve výšce 494 m. Výhled, ze kterého se tají dech, je zaručen. Ložnice jsou navíc doplněny vyhřívanými podlahami nebo vířivkou. Jen pozor, pokud trpíte závratěmi…

Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!