Chcete si zařídit domácí pracovnu? Co by neměla postrádat?

Chcete si zařídit domácí pracovnu? Co by neměla postrádat?

Máte to štěstí, že můžete pracovat z domova? V tom případě se můžete považovat za šťastlivce, protože ne každý dostane příležitost pracovat z domu, být svým vlastním pánem a veškerou práci odvádět z místa, které je mu bezesporu nejpříjemnější. Home office ale musí ctít určitá pravidla, aby se předešlo prokrastinaci – a s tím vám může pomoci zařízení domácí pracovny. Chcete poradit, jak si s tímto úkolem správně pohrát? V tom případě čtěte dál!

Pracovnu můžete vykouzlit kdekoli

Pro mnoho lidí je pracovna v malém bytě nepředstavitelná, protože si myslí, že zde zkrátka není ani kousek dalšího místa pro vytvoření pracovního prostředí. Možná i vy máte takový názor a v takovém případě vás velmi rádi přesvědčíme o opaku. Nemusíte mít prostorný byt, abyste si zde mohli dovolit zařídit pracovnu. Tu totiž dokážete vykouzlit i v tom nejmenším bytě.

Jak najít vhodné místo?

Pokud chcete pracovat efektivně, musíte si pro svou činnost zajistit vhodné prostředí. Pro pracovnu si můžete vyhradit třeba jen část nějakého pokoje. Velmi častým jevem je obývák s pracovnou v paneláku, kdy si z obývacího pokoje ukrojíte kousek prostoru a vytvoříte si zde pracovní zázemí. Vaše pracovna nemusí být veliká – vystačíte si zde se stolem, židlí a nástěnkou.

Co vám v kanceláři nesmí chybět?

Pracovna v bytě musí být stejně plnohodnotně zařízená, jako kdybyste si zařizovali pracovnu v práci. Základem je prostorný stůl, který nabídne místo pro počítač či notebook a na kterém budete moci psát. Bude-li jeho součástí šuplík, nebo klidně i vícero šuplíků, určitě to oceníte – uložíte sem potřebné dokumenty, propisky, děrovačky a jiné potřeby, které při své práci jistě využijete. Dalším vybavením je pohodlná židle, ideálně na kolečkách. Pokud svou prací strávíte dlouhou část dne, měla by vám židle zajistit maximální pohodlí – předejdete tak bolestem zad nebo krční páteře. V kanceláři se vám určitě bude hodit i nějaký úložný prostor. Ten vám nabídnou například pojízdné kontejnery, které mají několik šuplíků, lze s nimi jednoduše manipulovat a nezaberou příliš mnoho místa.

Abyste se zde cítili dobře

Kromě toho, že by vaše pracovna v paneláku měla být praktická, měla by být zároveň i útulná, abyste se zde cítili dobře. K čemu vám bude kancelář, ve které se budete cítit upjatě, která na vás bude působit negativním dojmem a ve které se vám nebude dobře pracovat? Vámi zařízená pracovna v panelákovém bytě by měla mít i svou estetickou stránku – umístěte si na stůl rámeček s fotografií vaší rodiny, na nástěnku visící před vámi si připněte motivační obrázky, na zeď pověste obraz, nezapomeňte na květiny nebo dekorační těžítka.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!