Jakou podlahu vybrat na balkon?

Balkon je pro lidi žijící v bytech často jedinou možností, jak trávit čas na čerstvém vzduchu a alespoň částečně si tak vynahradit absenci vlastní zahrádky. Pokud žijete v bytě, pak nám určitě dáte za pravdu, že vám především v horkých dnech zahrádka chybí. Proto se tolik upínáte na svůj balkon, který se snažíte vyšperkovat k dokonalosti, abyste zde mohli trávit čas a zahrada vám tolik nechyběla. Jestliže opravdu chcete svůj balkon zařídit tak, aby byl kompletní pěkně se vším všudy, měli byste začít už od podlahy – a právě s tím vám v dnešním článku poradíme!

Jak správně vybrat podlahu na balkon

Někdo by mohl namítat, že zrovna podlaha není na balkoně to nejdůležitější. Jasně, každý máme jiné priority a na nejdůležitější pozice si stavíme něco jiného. Přesto si ale stojíme za tím, že i podlaha na balkon je důležitá a je potřeba ji vybrat správně. Dobrou zprávou je, že možností je hned několik, takže určitě je z čeho vybírat.

Dřevo

Jako první zde zmíníme dřevěnou podlahu. Ta si jistě získá mnoho příznivců, protože dřevo bylo, je a nadále bude jedním z nejoblíbenějších materiálů vůbec. Dřevěná podlaha na balkon není špatná volba – krásně vypadá, je příjemná na došlap i na pohled a při správné péči, kterou rozhodně není radno podceňovat, dokáže vydržet i dlouhá léta. Pozor si dejte na třísky, které by se vám mohly zaříznout do holého chodidla v případě nedokonale ohoblované dřevěné podlahy.

Dlažba

Mezi tipy na balkonové podlahy určitě zařadíme i dlažbu. Ta může být buď keramická, nebo betonová, takže je jen na vás, pro kterou variantu se rozhodnete. Rozhodnete-li se na balkon použít dlažbu, vybírejte takovou, která dokáže odolat náročným venkovním podmínkám – především pak mrazu, který je hodně nelítostný a dokáže napáchat nepěknou paseku. Stejně tak klaďte důraz na výběr takové dlažby, která bude protiskluzná, abyste předešli pádu nebo jinému úrazu.

Kompozity

Jako vhodná podlahová krytina na balkon se jeví i kompozity. Že nevíte, co si máte pod tímto slovíčkem představit? Jedná se o kompromis mezi přírodním dřevem a na údržbu nenáročným plastem. K výrobě kompozitních prken se používají směsi dřeva a plastu, které s sebou přináší jisté výhody. V první řadě je zde nulová údržba, což ocení především hospodyňky. Dalším plusem k dobru je dlouholetá životnost, skutečnost, že neztrácí původní barvy a jsou protiskluzové.

Lino

Na závěr mezi podlahové krytiny na balkon zařadíme i pro někoho možná trochu netradiční druh podlahové krytiny a tou je lino. To ušlo obrovský kus cesty a dávno si jej nelze představovat jako nevzhlednou podlahu, kterou jste možná jako děti měly doma. Umístění lina na balkon má i své výhody – je měkké na došlap, nestudí a vypadá moc pěkně na pohled.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!