Naučil jsem se do záchodu házet česnek. Má to svůj dobrý důvod

Úklid toalety a přilehlého okolí není úplně vyhledávaná činnost. Proč tedy nevyzkoušet některou z vychytávek pro ulehčení práce, kterých je na našem webu požehnaně. Dnes vám představíme metody, která vám zajistí hygienickou čistotu toalety téměř bez práce. V hlavní roli dnes je česnek.

Antiseptický česnek zlikviduje bakterie

Proč vlastně házet česnek do záchodu? Důvod je prostý. Česnek má silné antibiotické a antiseptické účinky. Pokud tedy vhodíte do toalety několik stroužků česnek a necháte je přes noc vylouhovat, zbavíte svou toaletu všech bakterií. Česnek je spolehlivě zlikviduje a navíc je velmi šetrný k životnímu prostředí. Postup raději opakujeme alespoň 2x týdně pro udržení naprosté čistoty. Použití česneku je vhodné například i pro alergiky, kterým běžná chemie z obchodu nevyhovuje.

Coca-Cola je univerzální kapalina

Coca-Cola je nejen osvěžující nápoj, ale také skvělé hnojivo, odstraňovač rzi, odpuzovač slimáků a také účinný čistič. Cola nám tedy může skvěle posloužit i při čištění toalety. Jednoduše nalijete velkou sklenici této tekutiny na okraje WC mísy a nechte alespoň hodinu působit, nicméně nejlepší je nechat Colu působit přes noc. Silné kyseliny obsažené v nápoji uvolní silné nečistoty a toaletu ráno velice rychle dočistíte štětkou.

Foto: Shutterstock

Na vodní kámen pomůže citrus a sůl

V podstatě jakýkoliv citrus se dá díky své kyselosti použít na odstranění vodního kamene. Ani zde se nejedná o nic složitého. Citrus rozkrojíme na dvě poloviny a posypeme běžnou kuchyňskou solí. Takto posolený citrus přiložíme na místo napadené vodním kamenem a krouživými pohyby vodní kámen uvolníme. Kalcium obsažené ve vodním kameni totiž chemicky reaguje se solí a kyselinou citrusu.

Stejně dobře můžeme použít i kombinace horké vody a octa. Tato dvojice se výborně hodí na odstranění vodního kamene z úzkých prostor, například sprchové hlavice. Tu stačí jen na pár hodin ponořit do horké vody s octem a máte vyhráno. Vodní kámen se odplaví a správná funkce sprchové hlavice se obnoví.

Foto: Shutterstock, zdroj: AustrianNews, OhMymag