Za vytápění bytu či domu lze ušetřit velké peníze. Stačí použít běžný alobal

Během zimy si většina domácností klade otázku, jak ve svých místnostech co nejefektivněji udržovat teplo. Abyste to dokázali i vy, postačí vám k tomu obyčejný alobal. Jedná se totiž o materiál, který skvěle odráží horký vzduch a zabraňuje jeho úniku do stěn. Stačí ho správně použít a můžete ušetřit na svých účtech až stovky korun každý měsíc. 

Alobal vám pomůže lépe vyhřát domácnost 

Pokud chcete mít doma větší teplo, nemusíte nutně vytápět místnosti na maximum. Nejenže vás to vyjde na plno peněz, ale také tím zbytečně zatěžujete zařízení. Mnohem efektivnějším způsobem je použití obyčejného alobalu, který dokáže odrazit horký vzduch zpět do místnosti a zabraňuje jeho úniku. Jakmile si ho připravíte, utrhněte několik větších kusů hliníkové fólie a umístěte je za všechny radiátory, které jsou umístěné u zdí. 

Tímto způsobem zamezíte, aby stěny nasávaly teplo a naopak umožníte horkému vzduchu přemístit se do středu místnosti. Můžete také alobalem omotat všechny trubky vedoucí skrze prostory, které nechcete vytápět. Okolo nich totiž také vzniká teplo, které by jinak přišlo nazmar. Díky této metodě se však přesune až tam, kde ho chcete mít vy. 

Foto: Shutterstock

Nezapomínejte na podlahu 

Podlaha je další místo, kudy může snadno unikat drahé teplo. V tomto případě vám dokáží pomoci koberce, které ji dokáží izolovat a udržet tak v místnostech příjemné prostředí. Stačí je rozmístit tam, kde se pohybujete nejčastěji, nebo alespoň do míst, kam si často pokládáte nohy. Jakmile ho jednou použijete, všimnete si příjemného rozdílu, a to nemluvě o tom, jak příjemné to je

Pozor byste si měli poté dát i na oblast dveří. Často totiž pod nimi může být malá škvíra, která vytváří průvan. Tomu můžete zabránit osuškou nebo ručníkem, který stačí pořádně smotat přiložit ho k této části.

Foto: Freepik, zdroj: Brennanheating, Mirror