Skvěle vytřít podlahu můžete i bez mopu. Použijte vodu se solí

Bojujete se šmouhami na podlaze i po důkladném vytírání? Klíč není v drahém mopu, ale správném přípravku. Zkuste použít sůl a sami uvidíte, jaké zázraky s podlahou dokáže. Jak na to?

Sůl vyhubí bakterie, plísně i pachy

Jedním z hlavních pozitiv používání soli k vytírání jsou její dezinfekční schopnosti. Voda se solí skvěle funguje jako prevence proti vzniku plísní a rozmnožení bakterií. Účinně pohlcuje také nepříjemný zápach a zanechá vaši podlahu krásně čistou.

Solný roztok vyzkoušejte i v koupelně

Sůl dokáže spolehlivě pohlcovat okolní vlhkost, a tak se hodí i do místností, kde s tímto neduhem často bojujeme. Vyzkoušejte ji tak i v koupelně nebo kuchyni, kde navíc minimalizuje riziko vzniku plísně a nepříjemného zápachu.

Solný roztok je zcela nezávadný a neublíží dětem ani zvířatům. Jeho skvělé účinky při vytírání se tak nebojte vyzkoušet na vlastní kůži.

Jak vytírat solí bez mopu

Solný roztok vašemu mopu nijak neublíží. Pokud ho ale i přes to nechcete používat nebo ho nemáte zrovna po ruce, přinášíme řešení! Naše babičky neznaly dnešní vymoženosti, které máme k vytírání běžně k dispozici. A tak používali například smeták obalený hadrem.

Jak to udělat, aby hadr ihned nespadl? Jednoduše uprostřed vystřihněte drobný otvor a tím provlékněte násadu koštěte. Vytírání pak půjde prakticky samo.

Foto: Shutterstock

Jak připravit solný roztok na vytírání

Vytírat solí je naprosto triviální. Stačí jen do litru vody rozpustit tři polévkové lžíce obyčejné soli. Pečlivě roztok zamíchejte a můžete se pustit do práce. Množství soli nenavyšujte, aby na podlaze nevytvářela šmouhy.

I když je sůl šikovným pomocníkem, používejte ji k vytírání pouze občas a střídejte ji s běžnými prostředky na vytírání nebo alespoň čistou vodou. Tím docílíte správného působení soli a zároveň uchováte svoji podlahu v prvotřídním stavu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Homesandgardens, wikiHow