Staré krámy, co máte doma, mohou mít astronomickou hodnotu. Velkou oblibu mají knihy, ale i kufry

Některé věci z vašeho sklepa či půdy mají velkou prodejní cenu. Ačkoli se mohou zdát staré a zašlé, existují lidé, kteří za ně dokáží zaplatit plno peněz. Třeba máte právě ten kus, který již dlouhá léta shání do své sbírky, nebo se k vám dostal talíř od známého italského umělce. 

Starý nábytek a kufry 

Většina předmětů z vaší půdy nebo sklepa je pravděpodobně zaprášená a vypadá, jako by měla skončit rovnou v koši. Existuje však možnost, že některé z nich mohou být v hledáčku vášnivých sběratelů nebo jiných lidí, kteří by je koupili za jakoukoli cenu. Za poměrně hezké částky lze prodat například nábytek, který u sebe doma již nevyužijete. Starší skříně či komody, zejména pokud jsou v dobrém stavu, se prodávají v řádech několika tisíc korun. 

Velkou hodnotu mohou mít i těžké kufry bez koleček, které se dříve používali k cestování. Ty mohou sice na první pohled vypadat, že se rozpadnou, ovšem někteří lidé za ně dokáží zaplatit i tisíce korun. Jakmile takový najdete i vy u sebe, zkuste ho trochu vyčistit a následně vložit do aukce. Třeba vás výsledná částka kupujících překvapí. 

Foto: Shutterstock

Knihy, nádobí a další 

Velkou cenu mohou mít také starší knihy, a to zejména pokud se jedná o jejich první vydání a napsal je známý autor. Tyto kusy mají v hledáčku vášnivý sběratelé a pokud se s nimi domluvíte, můžete si přijít na pěkné peníze. Podobně tomu může být i u tradičních porcelánových sad nádobí. I když vám chybí nějaký kousek, určitě se najde pár lidí, kteří je rádi koupí a pomohou vám vydělat pár stovek. 

Někdy se mohou chytnout také staré mapy, atlasy a plakáty, které často hledají milovníci historie. Jedná se totiž o zajímavé dekorace, které si ve vhodném zařízení jistě najdou své místo.  

Foto: Shutterstock

.