Těstoviny se vám už nikdy nerozvaří. Do hrnce s vodou hoďte kostky ledu

Nejednou se stane, že se mi povedou rozvařit špagety nebo jiné těstoviny. A určitě se to stalo někdy i vám. Přišla jsem však na trik, jak uvařit těstoviny tak, aby nebyly rozvařené. Pojďme se podívat na to, jak jsem postupovala.

Zázrak jménem kostka ledu

Pro tento zázrak si připravte kostku ledu. Ani nemusíte řešit, jak velká má být. Ve fázi, kdy budou těstoviny v bodu varu, dejte do těchto těstovin kostku ledu. Tím, že je kostka ledu studená, dojde ke snížení teploty vody a těstoviny zůstanou tzv. al dente. A už nikdy nebudete mít rozvařené lepivé těstoviny.

Fyzika vítězí

Tento proces je opravdu založen na fyzice. Protože při postupném zahřívání hrnce na sporáku je nutné počkat chvíli, než dojde k varu. A tím, že se v bodě varu vhodí kostka ledu, tak dochází k náhlému ochlazení vody v hrnci. Led totiž totálně absorbuje teplo vody, aby roztál. Jestliže se kostka ledu rozpustí, nastává doba, kdy je voda méně studenější než při bodu varu. A získáte tak dokonalou kontrolu nad vařením těstovin.

Foto: Shutterstock

Tipy a triky pro lepší těstoviny

Abychom předešli případným nepříjemnostem s těstovinami, je dobré, když odhadnete správné množství na jednoho člověka. Pro jednoho člověka stačí asi 80 g. Odměřit těstoviny můžete na váze. Pro špagety pak existuje měrka, kterou koupíte v běžných potřebách do domácností.

Vybírejte těstoviny tak, aby se hodili k danému pokrmu. Pokud plánujete například špagety Carbonara, doporučuje se vybrat speciální špagety, které lehce nasáknou omáčkou.

Dokonalé těstoviny pro Vás

K dokonalosti však můžete vaše těstoviny dovést po uvaření. Jakmile scedíte těstoviny, nechte je v cedníku a propláchněte je ve studené vodě. Tím, že se na těstoviny dostane studená voda, tak předejdete případnému slepení těstovin a odstraníte přebytečný škrob z povrchu. Tento trik můžete aplikovat u všech druhů těstovin včetně rýžových nudlí.

@ethanrodecoffee

Put an ice cube in your noodles to get rid of bubbles and foam. You’ll never mess up your stove top again. #lifehacks #tiktoklifehacks #4u #foryou

♬ original sound – Ethan Rode
Zdroj: TikTok

Foto: Shutterstock, zdroj: wikiHow, TikTok