Noční můry a ošklivé sny? Zažeňte je s lapačem snů

Noční můry a ošklivé sny? Zažeňte je s lapačem snů

Každému z nás se občas zdá něco ošklivého, někoho pronásledují noční můry, jiný se uprostřed noci probudí zpocený z děsivého snu. I když se říká, že noční můry znají jen děti, nejeden dospělý by potvrdil, že ošklivý sen narušil i jeho klidný spánek.

Pokud i vás čas od času ze spánku vyruší ošklivý sen, můžete se pokusit jej zahnat s pomocí lapače snů. Snad každý ví, jak tyhle lapače vypadají, ale jen málokdo zná jejich skutečnou symboliku.

Co jsou lapače snů?

Lapač snů mnoho lidí vnímá jako velmi pěknou dekoraci, kterou si umisťujeme do ložnice do těsné blízkosti postele. Ve skutečnosti se ale nejedná pouze o dekoraci, ale zároveň o ochranný symbol pro dobrý, klidný a ničím nerušený spánek.

Stará legenda severoamerických indiánů hovoří o tom, že lapač snů dokáže zachytit ošklivé sny do své sítě. Špatné sny jsou pak s východem prvních paprsků slunce zničeny. Dobré sny naopak skrze peříčka sklouznou do duše spícího.

Symboly lapače snů a jejich význam

Lapače snů mohou být různé, skládají se ale zpravidla vždy ze stejných částí. Nedílnou součástí lapače snů je kruh, síťka a peříčka. Kruh představuje vesmír a svět, jeho úkolem je chránit vlastní já člověka. Síťka ochraňuje před negativní energií a špatnými sny, do kterých se zachytávají. Peříčka jsou symbolem vesmírné energie, slouží k filtraci dobrých snů.

Lapače snů mohou být dominantou pokoje

Lapače snů mohou mít nejen různé podoby, ale také různé velikosti. Rozhodnete-li se například pro takový model, jistě se stane dominantou pokoje, do kterého jej umístíte. Takové lapače snů jsou skutečnou pastvou pro oko a bydlení opravdu sluší.

Vyberte své oblíbené barvy

Ačkoli bylo primárním úkolem lapače snů ochránit snícího před ošklivými sny, stále platí, že jej považujeme také za dekoraci. A když dekorace do pokoje, pak ideálně v takových barvách, které patří k vašim nejoblíbenějším.

Může jich být více vedle sebe

Kde je psáno, že lapač snů může být pouze jeden? Nikde! Proto jsou velmi oblíbené varianty, ve kterých je lapačů snů vedle sebe hned několik. Často se zavěšují na větev, v tzv. boho stylu, který je v současné době velmi oblíbený. Uznejte sami, nevypadají kouzelně?

Foto: Pexels.com, Unsplash.com, Pinterest.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!