Jak otevřít zamknuté auto s klíči uvnitř. Skvěle funguje způsob s drátem a páskou

Pokud jste ztratili klíče nebo zůstaly zamknuté v autě, nemusíte zoufat. Existuje hned několik jednoduchých triků, jak tuto nepříjemnou situace vyřešit, a to bez nutnosti použití násilí či odborné pomoci. Stačí sehnat drát a pásku, ty správně použít a opět ho otevřete.  

Asistenční společnost nebo autoservis 

Ještě než se rozhodnete vyzkoušet jakýkoli trik, ujistěte se, zda si neplatíte asistenční pojištění. V takovém případě totiž můžete kontaktovat svou pojišťovnu a požádat ji o pomoc. Pravděpodobně k vám pak dorazí specialista, který auto opět otevře a vy za to nezaplatíte ani korunu. Jedná se o velmi efektivní řešení, ovšem pozor, že to někdy může být zdlouhavé. 

Pomoci vám také dokáží odborníci z autoservisu, kteří jsou k dispozici téměř vždy. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří nechtějí riskovat rozbití zámku na svém autě a raději tuto práci přenechají kvalifikovaným mechanikům. Ti si se zavřenými dveřmi poradí během několika minut a pomocí pár komponentů.

Foto: Shutterstock

Vyzkoušet můžete i nouzový trik 

Pokud však chcete otevřít zamknuté auto sami, můžete vyzkoušet nouzový trik, který se učí i ve Spojených státech v rámci prevence. A přestože se jedná o nekonvenční metodu, funguje u většiny vozidel a v případě nouze vám může být skutečně přínosná. Je ovšem nutné mít na paměti, že pokud se něco nepovede, existuje možnost poškození mechanismu skla, což vás může přijít velmi draho. Na postup se můžete podívat na videu pod článkem. 

Poslední možností je oslovení kvalifikovaného zámečníka, který dokáže auto otevřít bezpečným způsobem a bez poškození. Bohužel se však v tomto případě nejedná o zrovna levnou možnost, a proto byste měli být připraveni platit vysoké částky. 

Zdroj: YouTube

Foto: Shutterstock, zdroj: wikiHow, diy-auto-repair.wonderhowto