Aspirin vás zbaví nejen bolesti hlavy, ale třeba i zažloutlých fleků od potu

Aspirin je běžnou součástí našich lékárniček. Saháme po něm v případě, že nás trápí horečky nebo bolest hlavy a kloubů. Látkou podobnou aspirinu tišili bolest již naši předci. Od 5. století se pro tlumení bolesti a zánětů využívala kyselina salicylová. Tato kyselina je velmi blízká kyselině acetylsalicylové, která tvoří hlavní složku aspirinu. Málokdo ale ví, že aspirin má široké využití a v domácnosti je to nedocenitelný pomocník.

Použití aspirinu v domácnosti

Dostanete-li k narozeninám nebo svátku řezanou květinu, je vám jistě líto, že dlouho nevydrží a rychle vadne. Prodloužit životnost květin vám pomůže nadrcený aspirin. Jednu rozdrcenou tabletu přidejte do vázy a uvidíte, že vám květiny vydrží čerstvé mnohem déle.

Zaschlé skvrny od potu na světlém oblečením nevypadají vůbec hezky. Naštěstí s jejich odstraněním pomůže právě aspirin. Stačí dvě tablety rozdrtit a smíchat s horkou vodou. Do této směsi následně namočte část oblečení, na kterém jsou patrné žluté skvrny od potu a nechte 3 hodiny působit.

Aspirin se vám bude také hodit pokud nosíte brýle a bojujete s jejich zamlžováním při přechodu ze zimy do tepla. Zamlžování brýlí minimalizujete, pokud je na několik vteřin ponoříte do roztoku z půlky tablety aspirinu a hrnku vody. Následně brýle otřete vlhkým hadříkem a vyleštěte.

Foto: Shutterstock

Aspirin a péče o pokožku

Akné v každém věku pomůže zmírnit pleťová maska z aspirinu, která vyčistí rozšířené póry a zmírní zarudnutí vašeho obličeje. Masku si vyrobíte tak, že rozdrtíte 2 tablety aspirinu ve 2 lžících vody, přidáte 1 lžičku medu a 1 lžičku jedlé sody. Nechte na obličeji působit 10 minut a následně umyjte vlažnou vodou. Tuto masku můžete použít i při léčbě modřin.

Pokud vás trápí ztvrdlá kůže na patách, nemusíte se ihned objednávat na pedikúru. Sáhněte do lékárničky pro 6 tablet aspirinu, rozdrťte je a smíchejte se lžičkou citronové šťávy. Naneste na zrohovatělou kůži na nohách, zabalte do potravinové fólie a nahřátého ručník. Nechte působit čtvrt hodiny a následně již změklou kůži jednoduše odstraňte pomocí pemzy. Odměnou vám budou hladká chodidla.

Foto: Shutterstock, zdroj: ReadersDigest, GreenGoddess